Бруклін Нетс

Рік Беррі був лідером «Нью-Йорк Нетс» в 1970-1972 роках

Клуб був заснований в 1967 році промисловим магнатом Артуром Брауном і виступав в Американській баскетбольній асоціації. Спочатку команда називалася «Нью-Йорк Амеріканс» і домашні ігри проводила на складі зброї 69-го полку в східній частині Манхеттена. Однак за місяць до початку регулярного чемпіонату клуб був змушені покинути це приміщення. Артур Браун не зміг знайти відповідного місця для домашніх ігор в Нью-Йорку, найближчим варіантом був склад зброї, що розташовується в Тінеке. Нью Джерсі. Команда переїхала і поміняла свою назву на «Нью-Джерсі Амеріканс» [4].

Незважаючи на конфуз з плей-офф Браун вирішив перевезти команду на «Коммак-арену» в Нью-Йорку. Клуб змінив назву на «Нью-Йорк Нетс». Таким чином Браун вирішив проблему з будинком для своєї команди, але не зміг вирішити другу - підписати контракт із зіркою студентського баскетболу Лью Алсиндор. Талановитий центровий повідомив, що готовий вислухати по одному реченню від АБА і НБА. Пропозиція від клубу НБА «Мілуокі Бакс» виявилося краще пропозиції «Нетс» і Альсіндор почав свою професійну кар'єру в НБА. Свій перший сезон у Нью-Йорку команда закінчила на останньому місці в лізі, вигравши всього 17 матчів з 78. Після закінчення сезону Браун продав свою команду мануфактурного магнату Рою Буї. При новому власнику клуб придбав Ріка Беррі. гравця «Віргінії Сквайрс», а арена «Острови-гарден», в східній частині Хампстед. стала їх новою домашнім майданчиком. Під керівництвом Буї «Нетс» фінішували на четвертому місці в Східному дивізіоні і вперше потрапили в плей-офф. Де поступилися «Кентуккі Колонелс» в серії з семи ігор. Після сезону 1969-1970 років команда переїхала в «Нассау Ветеранс Меморіал Колізеум», де і провела наступні два сезони. «Нетс» провели рівний сезон 1970-1971 років, здобувши 40 перемог при 44 поразках і вийшли в плей-офф. Але знову програли в півфіналі Східного дивізіону, на цей раз команді «Вірджинія Скуейрз» в шестиматчевою серії [6].

Джуліус Ірвінг двічі ставав найціннішим гравцем і двічі вигравав чемпіонат АБА разом з «Нетс»

У сезоні 1971-1972 років «Нетс» стали серйозною силою в лізі, АБА отримала яскравий колектив в одному з найбільших ринків в країні, що сприятливо позначалося на популярності ліги. Беррі набирав 31,5 очка в середньому за матч, будучи однією із зірок АБА. Маючи збалансовану команду і повноцінного лідера «Нетс» зуміли дістатися до фіналу АБА. Де вони поступилися команді «Індіана Пейсерс», програвши серію з рахунком 2-4. У міжсезоння Беррі покинув команду перейшовши в клуб НБА «Голден Стейт Ворріорс», після втрати своєї головної зірки команді була потрібна перебудова. У наступному сезоні «Нетс» насилу пробилися в плей-офф, де поступилися на першій стадії «Кароліні Кугарс» в серії з п'яти матчів [7].

У міжсезоння перед чемпіонатом 1973-1974 років сталося одне з головних подій в історії клубу - був підписаний контракт з найяскравішою зіркою ліги Джулиусом Ирвингом. «Нетс» на чолі з Ірвінгом закінчили сезон з 55 перемогами при 29 поразках. Ірвінг став найціннішим гравців АБА за підсумками регулярного сезону і найрезультативнішим гравцем ліги. «Нетс» легко пройшли плей-офф, в півфіналі Східного дивізіону були обіграні «Вірджинія Скуейрз», із загальним рахунком 4-1. Потім баскетболісти «Нью-Джерсі» розгромили «Кентуккі Колонелс» в фіналі дивізіону, набираючи в середньому на 12 очок більше своїх опонентів. У фінальній серії «Нетс» зустрічалися з «Ютою Старз», Ірвінг привів свою команду до перемоги в п'ятиматчеву серії. Таким чином «Нью-Джерсі Нетс» вперше виграли титул чемпіонів АБА. Після цієї перемоги «Нетс» не поступалися в популярності «Нью-Йорк Нікс» [4]. У наступному сезоні «Нетс» захищали свій титул з тієї ж стартовою п'ятіркою, що виграла його в минулому році. Клуб отримав рекордні 58 перемог, що до сих є досягненням, яке «Нетс» не можуть перевершити [8]. Але в плей-офф «Нетс» несподівано програв в першому раунді команді «Сент-Луїс Спірітс» із загальним рахунком 1-4 [9].

Після невдалого плей-офф минулого року керівництво клубу затіяло перебудову команди. Ларрі Кенон [en] * і Біллі Польц були обміняні в інші команди на Річа Джонса. Кіма Хьюза і ще двох баскетболістів. Сезон 1975/76 складався вдало для «Нетс», Ірвінг був найрезультативнішим гравцем команди, набираючи 29,2 очка в середньому за матч. Міцна задня лінія в особі Брайана Тейлора і Джона Вільямсона допомагала Джуліусу забезпечувати позитивні результати для «Нью-Джерсі». Команда перемогла в 55 іграх регулярного сезону, фінішувавши в п'яти іграх позаду «Денвер Наггетс». У півфіналі АБА клуб зустрічався з «Сан-Антоніо Сперс». Незважаючи на втрату свого провідного гравця Пола Сайласа команда зі штату Техас змогла здобути три перемоги в серії, програвши «Нетс» у вирішальному сьомому матчі. «Денвер Наггетс» представляли захід у фіналі. На перший матч, який відбувся в Денвері прийшло 19 034 глядача, що стало рекордом АБА. Вони стали свідками захоплюючої гри, Джуліус Ірвінг набрав 45 очок і закинув переможний кидок в кінцівці матчу. Незважаючи на 48 очок Ірвінга в другій грі серії «Наггетс» зуміли виграти і зрівнятися з «Нетс» за кількістю перемог. Команди переїхали в Нью-Йорк і перед рідною публікою баскетболісти «Нетс» зуміли виграти дві зустрічі поспіль. "Наггетс" зуміли виграти одну зустріч в Денвері, але в шостому матчі «Нью-Йорк» оформив перемогу в плей-офф і став останнім чемпіоном АБА. Ірвінг отримав звання найціннішого гравця фіналу, а також нагороду найціннішому гравцеві сезону.

Після закінчення сезону «Сан-Антоніо Сперз», «Індіана Пейсерс», «Денвер Наггетс» і «Нью-Йорк Нетс» перейшли в НБА. Це коштувало 8 млн доларів для «Нетс», 3,2 млн пішли до НБА, а 4,8 млн вирушили в казну «Нью-Йорк Нікс», за право виступати в тому ж місті, що і вони. Загроза недопуску до ігор чемпіонату в разі невиплати трьох млн доларів нависла над командою дамокловим мечем. Команда, перебуваючи на межі розорення, була змушена піти на переговори з Джулиусом Ирвингом з питання серйозного зниження зарплати. Він не погодився грати в «Нетс» на таких умовах. Клубу довелося піти на крайні заходи - він запропонував контракт Ірвінга «Нікс» в обмін на погашення їх боргу, але пропозиція була відкинута [10]. Керівництву не залишалося ніякого вибору, окрім, як продати Ірвінга в «Філадельфію Севенті Сіксерс» за ті самі 3 млн доларів [4] [11].

1976-1980: НБА і повернення в Нью-Джерсі

Стадіон «Нетс» в період 1972-77.

У сезоні 1977/78 років команда перебралася з Нью-Йорка в Нью-Джерсі і знову змінила назву, тепер клуб називався «Нью-Джерсі Нетс». Але це не допомогло їм поліпшити свої результати, «Нетс» знову стали одним з найслабших колективів в НБА. Через низьку відвідуваність ігор команди (3466 глядачів в середньому за матч - 21-й результат з 22 [13]), а також фінансову скруту, власник клубу - Буї продав його в 1978 році групі, що складається з семи місцевих бізнесменів, відомих також, як «Гудзонський Сімка» [4].

Зміни позитивно позначилися на результатах команди, - в сезоні 1978/79 років «Нетс» вперше вийшли в плей-офф НБА. В іграх на виліт «Нью-Джерсі» поступилися в першому раунді «Севенті Сіксерс». Наступні два сезони «Нетс» закінчили на останньому місці в своєму дивізіоні, не вийшовши в плей-офф [14].

1980-1985: Час великих перспектив

Дерріл Докінс був основним центровим «Нетс», а також мав один з найгірших показників за отриманими персональним зауважень в лізі.

Сезон 1982/83 років став найуспішнішим для «Нетс» з часу їх приєднання до НБА. У міжсезоння команду поповнив центровий Дерріл Докінс. він прийшов в команду з «Філадельфії Севенті Сіксерс». «Шоколадний Грім» (прізвисько Доукінса) приносив команді користь у вигляді 12 очок в середньому за матч. Також він встановив рекорд ліги отримавши за сезон 379 фолів. Лідерами команди стали Бак Вільямс і Альберт Кінг. набирали близько 17 очок в середньому за гру. «Нетс» впевнено проводили регулярний сезон, перемагаючи майже в 60% своїх матчів. Але незадовго до початку ігор плей-офф Ларрі Браун подав у відставку, прийнявши пропозицію Канзаського університету стати головним тренером їх баскетбольної команди. «Нью-Джерсі» не змогли знайти свою гру після тренерської заміни, результатом чого став виліт в першому раунді плей-офф від їх принципового суперника «Нью-Йорк Нікс» [4].

«Нетс» закінчили першу половину нового сезону з результатом 20 перемог при 20 поразках. Після Матчу всіх зірок. в якому взяв участь гравець «Нетс» Отіс Бёрдсонг. команда почала показувати стабільні результати і завершила сезон з показниками 45 перемог при 37 поразках. «Нью-Джерсі» виграли свою першу серію плей-офф в НБА, завдавши поразки чинним чемпіонам асоціації - Філадельфії Севенті Сиксерс. Після цієї знаменної події було поразки від «Мілуокі Бакс» в серії з шести матчів [4] [17].

У сезоні 1984/85 році багатьох гравців команди переслідували травми, не дивлячись на це, «Нетс» змогли виграти 42 гри і вийшли в плей-офф, де були поступилися «Детройт Пістонс» в першому раунді з рахунком 0-3 [18]. Протягом наступних восьми сезонів Нью-Джерсі не могли підібратися до результату - 42 перемоги в регулярному чемпіонаті [19].

1986-1989: Травми і поразки

У міжсезоння з «Нью-Джерсі» підписав контракт Орланд Вулрідж [en] і був задрафтований Дуейн Вашингтон. Доукінс пропустив більшу половину сезону 1986/87 років через повторного ушкодження спини, захисник Оттіс Бёрдсонг провів лише сім ігор регулярного чемпіонату (травма гомілки), а Дуейн Вашингтон демонстрував гру низького рівня в своєму дебютному сезоні [20]. «Нетс» закінчили сезон з результатом 24 перемоги при 58 поразках, що стало гіршим результатом клубу з 1980 року [20].

Керівництво «Нетс» обміняв Дерріла Доукінса на Джона Баглей [en] і Кіта Лі. це було зроблено багато в чому через схильність центрового до травм. На драфті, під загальним 3-м номером, був обраний Денніс Хопсон - атакуючий захисник, який повинен був зміцнити задню лінію «Нетс». Пізніше, на тому ж драфті, були обрані Скотті Піппи. Реджі Міллер і Кевін Джонсон. Клубу з Нью-Джерсі знову не вдалося уникнути численних травм по ходу регулярного сезону - Баглей, Лі і запасний Тоні Браун [en] не змогли допомогти команді в початком сезону 1987/88 років [20]. Після перших п'ятнадцяти ігор у відставку був відправлений головний тренер команди Дейв Уоль. Команда змінила трьох тренерів протягом сезону і закінчила його на передостанньому місці, що стало найгіршим результатом для «Нетс» з моменту вступу в НБА [19] [22].

Хопсон був не здатний виправдати очікування організації [23]. також, як і обрані в першому раунді Кріс Морріс (1988) і Муки Блейлок (1989). Сезон 1989/90 років «Нетс» закінчили зі співвідношенням перемог-поразок 17-65, що також, на той момент, стало гіршим результатом в історії команди [19].

Член Баскетбольного Залу слави Дражен Петрович провів три сезони в складі «Нью-Джерсі», перш ніж загинув в автокатастрофі. Його 3-й номер був навічно закріплений «Нетс».

Після поразки в першому матчі вдома «Нетс» виграли в наступних двох іграх, і програли четвертий зустріч на своєму шляху. Перед натовпом аншлагу Нью-Джерсі грали одну з найбільш незабутніх ігор в історії плей-офф НБА в матчі номер п'ять. «Нетс» вели дев'ять очок з п'ятої хвилини, залишаючись в порядку, однак Реджі Міллер забив триочковий кидок з 10,69 метрів (35 футів) зі свистком, щоб перевести гру в додатковий час. Після того, як Міллер вдруге перевів гру в овертайм, вколотив данк, «Нетс» витягли перемогу з рахунком 120: 109. Ця - єдина гра в історії НБА, коли кожна чверть (перша чверть, перша половина, третя чверть, друга половина, перший овертайм) закінчилися з однаковим рахунком.

У півфіналі Східної конференції вони перемогли «Шарлотт Хорнетс» чотири матчі на один, щоб вперше атакувати титул чемпіона Східної конференції, стикаючись з Бостоном. Ця серія запам'яталася для Кідда роздуванням його лівого ока, закритого кидка гравця за вільним м'ячем у грі, йому наклали 32 шва. Після виграної першої гри проти Бостона, «Нетс» програли два матчі вдома. У третій грі Нью-Джерсі були попереду на 21 очко перед заключним періодом, але приголомшливе повернення в гру дало «Селтікс» перемогу з рахунком 94 на 90 і вони повели в серії 2 - 1. В четвертій грі, зіграної на День пам'яті ввечері в Бостоні , «Нетс» лідирували більшу частину часу матчу, але ще раз «Селтікс» знайшов спосіб зрівняти гру, коли залишилася хвилина. Однак в цій грі Нью-Джерсі зіграли досить в кінцівці матчу, щоб виграти його: Харріс забив два штрафні кидки за 6,6 секунду до кінця чверті, але коли Пол Пірс промахнувся двічі з лінії штрафних, що зрівняло б рахунок матчі за 1 секунду до кінця чверті, рахунок в серії став рівним два на два. У п'ятій грі «Нетс» швидко пішли 20 на 1 на початку четвертої чверті, щоб без зусиль перемогти 103: 92 і повести в серії три два. У шостій грі Нью-Джерсі відстали на десять очок перед великою перервою, але згуртувалися в другій половині, щоб взяти собі лідерство. Триочковий кидок Ван Хорна з передачі Кідда за 50 секунд до кінця матчу встановив перший чемпіонський титул Східної конференції «Нетс» з рахунком чотири на два.

Однак «Нетс» піднеслися від затишшя на початку сезону і знову стали переможцями Атлантичний дивізіону, і змели свого міського конкурента «Нікс» в першому раунді. Однак їх хід був зупинений в півфіналі Східної конференції потенційним чемпіоном НБА "Детройт Пістонс». Після того, як команди розділили перші чотири гри, кожен виграв з великим розгромом будинку, «Нетс» взяли п'яту гру в Детройті в третьому овертаймі, тільки щоб зазнати поразки в шостій грі в Нью-Джерсі. «Пістонс» виграли сьому гру з розгромом і взяли серію чотири гри на три. Джейсон Кідд, який грав з травмованим коліном і потребував операції після сезону, не набрав жодного очка в сьомій грі.

Вони використовували частину залишається виключення середнього рівня, щоб відновлювати контракт Кліффорда Робінсона на два роки у відповідь на від'їзд Брайана Скалабріні. Також шукався дублер Кідду і вони активно надавали увагу вільним агентам, таким як Кейон Дулінг. до підписання в кінці кінців Джеффа Макінніс. Макінніс не став вирішальним фактором у сезоні «Нетс» через травму і в кінцевому підсумку був обміняний.

Зоряний розігруючий захисник Дерон Вільямс

«Бруклін Нетс» грали в першому раунді плей-офф проти "Чикаго Буллз». «Нетс» виграли 1 матч і поступилися 2 зустрічі поспіль. У 4-му матчі вони вели 14 очок в 4-й чверті за 3 хвилини і 16 секунд до її закінчення, але в підсумку програли матч в 3-м овертаймі [61]. «Бруклін Нетс» виграв 2 наступні матчі, але поступився в сьомій грі в Брукліні. Після закінчення сезону було оголошено, що Пі Джей Карлесімо НЕ буде головним тренером «Нетс» [62].