Напевно, все хоч раз так чули про таку штуку, як дігтярне мило. А ті, хто має / мав певні проблеми зі шкірою і неабияку частку мужності, їм навіть користувалися. А ще я знаю, що є й такі унікуми, які від дігтярне мила і його запаху просто балдеют. Якщо говорити про себе, то я боягузка, і мила дігтярного боялася, навіть пробувати не хотіла. Якось на одній з хендмейд виставок необережно нюхнули брусочек, так у мене це амбре потім ще довго перед носом стояло. Але все-таки до мене це мило потрапило, причому тоді, коли я найменше цього чекала. Перед новорічними святами в гільдії миловарав на Деміарте вирішили ми влаштувати флешмоб - обмін подарунками. І ось мені, як подарунок, прийшло дігтярне мило, зроблене чудовою майстринею і умільці Еллою Михальської. більш відомої під ніком elluziya.
![Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом (милом) Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом](https://images-on-off.com/images/137/eksperimentmesyatsumivaniyadegtyarnimmil-b3569891.jpg)
Перший раз підходити було страшно, тим більше, наносити мильну піну на обличчя. Але, що дивно, при використанні мила запах перестає бути таким вже жахливим і відразливим. Я якось відразу переношуся кудись в ліс, де догорає багаття. Адже саме так і пахне піна дігтярне мила - знищиться головешками від багаття. Миє мило, як і будь-яке інше натуральне, просто відмінно, змиваючи все забруднення і вичищаючи до скрипу. Звичайно ж, сушить, тому відразу ж після вмивання потрібно зволожувати шкіру, ато стягує аж до болю (навіть страшно уявити, що воно зробить зі шкірою сухий, якщо з моєї жирної таке).
Сумно дивитися на свої улюблені гелі та пінки для вмивання, які стоять без діла. З іншого боку, відмовитися від умивання Дегтярний милом я зараз не можу, все-таки чиста шкіра важливіше естетичного задоволення. Сподіваюся, що від постійного використання шкіра не звикне і ефект не пропаде, а. навпаки, тільки покращиться.
А ви користувалися Дегтярний милом? Як вам співвідношення запах / ефект, що переважує чашу ваг?
![Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом (Дегтярний) Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом](http://www.gravatar.com/avatar/cd3c796dbf0afbf7a07f584b0d206bf6?d=http%3A%2F%2Fanasty.net%2Fcomponents%2Fcom_jcomments%2Fimages%2Fno_avatar.png)
У мене комбінована шкіра, дуже чутлива, з вузькими "шийками" пір, які дуже легко засмічуються і викликає запалення і появу акне. З подроткового віку до сих пір (29 років) веду пошуки "своїх" очищувальних засобів. Користувалася величезним кількістю різношерстих засобів для вмивання - аптечними марками, люксом, бюджетними коштами. Гелями, пінками, мусами. Майже всі звичайно працювали, але шкіру сушили і тим самим травмували нещадно. Шляхом проб і помилок вийшла на міцелярно воду і вважала що краще вже нічого не знайти (ось якби ще вона була у вигляді гелю, щоб ватяними дисками не користуватися - взагалі краса "мріяла я": lol :). Знайшла такий варіант - LRP мицеллярний гель для зняття макіяжу. Чудова універсальний засіб! Я була в захваті)) ну і далі знову вирішила поекспериментуйте овать - купила чергову умивашку і так висушила собі шкіру, так вона запалилася - я вже думала ну все, тепер нізащо не вилікуюсь. Страждала, металася і мучилася. Пішла до косметолога, вона мимохідь і сказала, що дігтярне мило дуже щадне для шкіри. І я зважилася. Користуюся Дегтярний милом більше місяця. У мене пройшли ВСЕ запалення і нові НЕ З'ЯВЛЯЮТЬСЯ! Такого вже й не пам'ятаю. для мене настільки приголомшливий результат, що навіть міцеллярка поки не приваблює. До речі, мені шкіру не сушить (користуюся милом фірми ЯКА дігтярно-сірчана). Після тільки м'який тонік для чутливої шкіри і будь-яка вода-спрей (НЕ термальна). І я з породи тих божевільних, яким запах подобається)) Бажаю всім бути красивими!
![Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом (місяць) Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом](http://www.gravatar.com/avatar/f7d6da53c4396f508c7a0eb32ce1122e?d=http%3A%2F%2Fanasty.net%2Fcomponents%2Fcom_jcomments%2Fimages%2Fno_avatar.png)
Ой, а я теж мило із сіркою хочу, вже мільйон разів чула, що для проблемної шкіри сірка - дуже хороший засіб. Дуже рада, що Вам вдалося перемогти в своїй боротьбі за чисту й здорову шкіру.
![Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом (милом) Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом](http://www.gravatar.com/avatar/fcb5832f2f74124bbfd910f0f352fc46?d=http%3A%2F%2Fanasty.net%2Fcomponents%2Fcom_jcomments%2Fimages%2Fno_avatar.png)
я ось побачила в вашій відповіді мою ситуацію точь-в-точь. я зараз користуюся чорним африканським милом і паралельно шукаю йому заміну, вірніше, не зупиняюся в експериментах, та й боюся, щоб шкіра не звикла. хотіла запитати - де купити таке мило? (я у Києві)
![Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом (умовно) Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом](http://www.gravatar.com/avatar/0325a1ba23a2665e237071f6fe058700?d=http%3A%2F%2Fanasty.net%2Fcomponents%2Fcom_jcomments%2Fimages%2Fno_avatar.png)
Я вмиваюся цим милом вже давно.За все життя перепробувала купу средств.Теперь користуюся тільки їм і зволожуючим кремом. Якщо якась бяка вилізти надумує я її мажу на ніч цим милом (чуть чуть як антибактеріальн е засіб локально) і вона проходить. А сліди від прищиків мажу маскуючою стоп проблемовскім олівцем.
![Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом (експеримент: місяць вмивання Дегтярний милом дігтярне мило від прищів вугровий хвороба лікування) Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом](http://www.gravatar.com/avatar/f7d6da53c4396f508c7a0eb32ce1122e?d=http%3A%2F%2Fanasty.net%2Fcomponents%2Fcom_jcomments%2Fimages%2Fno_avatar.png)
Насправді, найпростіше в даному випадку виявляється найдієвішим. У мене тепер теж завжди є у ванній брусочек дігтярне мила, не можу вже без нього обзодіться.
![Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом (місяць) Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом](http://www.gravatar.com/avatar/78e6ad2ef560d7c938a1ec4544022cd4?d=http%3A%2F%2Fanasty.net%2Fcomponents%2Fcom_jcomments%2Fimages%2Fno_avatar.png)
ой девчокі. Прям читаю і бачу у всіх вас себе))) У мене теж проблемна шкіра, вугрової висипки немає, але є чорний точки і кожен раз з'являються ось ці запалений гнійні прищики. І якщо з чорними точками я мирюся (їх не так помітно), то цих гнійників я не можу терпіти. Я теж пробувала багато коштів, і крему і ліки всякі. Але всі ці крему боряться з уже існуючими прищами (тобто вони не запобігають їх). А найприкріше що після цих гнійників у мене залишаються червоні плями (((тому мені потрібно було засіб що запобігти прищі. І тут мені одна знайома порадила дігтярне мило. Я почала вмиватися їм кожен день, користуюся вже місяць точно. І тут вуаля. І мене не з'являються ці гнійники. Я просто в захваті! буду користуватися цим милом хоч все життя. На спині теж прищі є, буду їм спину теж мити)) А щодо запаху. Я тащусь з цього запаху, прям коли вмиваюся відчуваю насолоду. Рекомендую всім спробувати, ви будете задоволені)))))))
![Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом (милом) Експеримент місяць вмивання Дегтярний милом](http://www.gravatar.com/avatar/f7d6da53c4396f508c7a0eb32ce1122e?d=http%3A%2F%2Fanasty.net%2Fcomponents%2Fcom_jcomments%2Fimages%2Fno_avatar.png)