Перевірити можна без приладів самостійно. Перше з початок перевірить свій ел / лічильник. Вимкнути всі електроспоживання і подивитися як працює лічильник. Далі включити одну лампочку наприклад 100 ват. 100ваттная лампочка споживає 100 ват за одну годину. Подивитися лічильник скільки намотав і порівняти скільки повинен був намотати. Лампочка 300ватт намотає 300ватт за годину. Тільки будьте уважні люстри розраховані на лампочки не більше 40 ват. Можна включити і на 15 хвилин, тільки розрахуйте скільки лампочка повинна намотати за цей час. Якщо грішіть на сусідів, перевірте споживання в їх відсутність і коли вдома. Краще запросіть інспектора, він швидко розбереться ліве підключення чи ні. Або запросіть грамотного електрика.
![Як визначити незаконне підключення сусідів до електропроводки (підключення) Як визначити незаконне підключення сусідів до електропроводки](http://cdn01.ru/files/users/avatars/1/8/6/186738_42.jpg?1423127884)
Спробуйте вимкнути по можливості всі прилади будинку і поспостерігати за лічильником. Краще жоден раз і в різний час доби. Та так, щоб сусіди, природно, не бачили. Ми перевіряли так, тому що теж була підозра, тим більше, що в минулому презендент був. І вже потім, якщо виявлено. що лічильник мотає, можна перевіряти проводку, як варіант дзвонити в компанію, що управляє і консультуватися з ними.
У мене була подібна ситуація кілька років тому. Спочатку я теж подумала, що неправильно зняла показники, але все було вірно. Потім згадала, що сусідка зверху робила ремонт, застосовувала зварювання. Довести я нічого не змогла, але на щастя тоді у мене був знайомий електрик, який зняв лічильник і в спеціальній лабораторії відкрутив його назад до нормальних показників. Свої підозри я сусідці висловила і більше подібне не повторялось.Мастер сказав, що це явно пов'язано зі зварювальними роботами у сусідки, вони зуміли якось підключитися до мого счётчіку.Еслі б у мене не було знайомого електрика, я пішла б офіційним шляхом.
EvgeniyaSt ar [640]
назад скрутили лічильник до того як в квитанцію свідчення потрапили? У мене-то вже засвічена цифра. А як з пломбою на лічильнику? Він її прикрутив? - 2 роки тому
+1623 кВ за місяць, а тим більше за день, спожити електроенергії не реально. Це явно помилка при знятті показань лічильника. 162 кВ - може бути. Ви могли самі забути що-небудь відключити пішовши з дому. Підключитися до вас сусіди звичайно можуть, наприклад, через розетки, якщо ви живете в панельному старому будинку. Може статися підключення до вашого лічильнику і освітлення на сходах. Щоб перевірити це, треба відключити всі в квартирі - холодильник, світло і т.д і подивитися чи рухається лічильник. Після цього звернутися в електромережі. Вони прийдуть і все перевірять.
EvgeniyaSt ar [640]
EvgeniyaSt ar [640]
Треба вимкнути всі електроприлади і подивитися працює лічильник чи ні. У мене був подібний випадок. Виявив це випадково. Виявилося, що це помилка будівельників. Лампочки в прихожих моєї і суміжній квартирі були підключені навпаки. Сусідня до моєї мережі. а моя до сусідньої.
Поки збиралися це виправити я змінив квартиру і як розібралися сусіди не знаю.
Одного разу у сусіда зварювання сантехніки підключили в щитку до його мережі. Накрутило 1000 кВт / год буквально за десятки хвилин.