Конспект нод «чим пахнуть ремесла»

Олена Усманова
Конспект НСД «Чим пахнуть ремесла»

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок комбінованого виду № 67 «Умка»

безпосередньо-освітньої діяльності

в рамках реалізації освітньої галузі «Пізнання»

в групі компенсує спрямованості для дітей старшого дошкільного віку від 5 до 7 років

Усманова Олена Олександрівна

Мета. Формувати елементарні уявлення про професії, процесів виробництва та професійних приладді.

Вчити виділяти суспільну значимість професій.

Розвивати зв'язне мовлення; візуально - моторну координацію, увагу, пам'ять, логічне мислення.

Розвивати граматичний лад мови, зв'язне мовлення.

Виховні. Виховувати повагу до професій, людям, берегти результати праці, вміння будувати взаємодію і взаємовідносини.

дидактична гра «Розрізні картинки»,

демонстраційний матеріал «Професії»,

атрибути для сюжетно-рольової ігор за професіями,

конверти із завданням,

барабан «Поле чудес»,

бесіди з ілюстрацій, розгляд ілюстрацій;

читання художньої літератури за темою, загадки, прислів'я;

дидактичні ігри та вправи;

Хід безпосередньо-освітньої діяльності.

I. Організаційний момент.

Лунає стук у двері. Вам лист.

Вихователю передають конверт.

Вихователь. - Хлопці, як ви думаєте, що знаходиться в цьому конверті?

Діти. Відповіді дітей.

Вихователь. (Відкриває конверт і дістає різнокольорові картки). Нас з вами запрошують на шоу-гру «Поле чудес». Але потрібно правильно відгадати супер-загадки. Ви хочете відгадати їх?

Вихователь. Якщо ви правильно відгадаєте, то на екрані з'явиться картинка-відповідь.

(Мультимедійна презентація «Професії»)

1 загадка. Темної ночі, ясним днем

Він бореться з вогнем.

У касці, ніби воїн славний,

На пожежу поспішає.

2 загадка. Цегла кладе він в ряд,

Будує садок для дітей

Чи не шахтар і не водій,

Будинок нам збудує.

3 загадка. Хто пропише вітаміни?

Хто вилікує від ангіни?

На щеплення ти не плач -

Як лікуватися, знає.

4 загадка. На вітрині всі продукти:

Овочі, горіхи, фрукти.

Помідор і огірок

Вихователь. - Молодці! Всі загадки розгадали вірно. Отже, сміливо вирушаємо на гру «Поле чудес». І відправляються не пішки, а на автомобілі.

Ритмічна гра "Ми шофери"

Їдемо, їдемо на машині,

Натискаємо на педаль.

Газ включаємо, вимикаємо,

Дивимося уважно ми вдалину.

"Двірники" зчищають краплі,

Вправо, вліво, чистота!

Волосся куйовдить вітер,

Ми шофери хоч куди!

Після гри вихователь повідомляє дітям, що приїхали на телевізійне шоу - гру «Поле чудес». Роздає кожній дитині фішки і пропонує зайняти модулі відповідно до кольору фішки.

Вихователь. - Хлопці, тема нашої шоу-гри "Чим пахнуть ремесла?". Перед нами коло, поділений на сектори різного кольору. А в кожному секторі певне завдання, яке необхідно розгадати. Ви готові?

Вихователь. Віка, крути барабан. Нам випав червоний сектор. Відкриваємо конверт із завданням.

"Як називається людина, яка."

(Вихователь задає питання, діти відповідають)

Вчить дітей? - Учитель

Будує будинки? - Будівельник

Лікує тварин? - Ветеринар

Водить машину? - Шофер

Готує їжу? - Кухар

Шиє одяг? - Кравець

Робить зачіску? - Перукар

Вихователь. Артем, крути барабан. Нам випав зелений сектор. Відкриваємо конверт із завданням.

Вихователь. сектор № 2. "Кому що потрібно для роботи?"

Вихователь пропонує дітям підійти до столу і вибрати маску з професією, потім запрошує до наступного столу, на якому лежать предмети.

Вихователь. Перед вами лежать предмети, кожному потрібно вибрати предмети своєї професії.

Кому потрібен вогнегасник? - пожежники

Кому потрібен фен, гребінець? - Перукареві

Кому потрібні пензлик, фарби? - Художнику

Кому потрібен ополоник? - Кухареві

Кому потрібен тканину, ножиці? - Портнов

Кому потрібен кермо? - Водієві

Кому потрібен фонендоскоп. градусник? - Доктору

Вихователь. Молодці хлопці. Впоралися із завданням.

Наступним крутить барабан Саша. Крути барабан. Нам випав синій сектор. Відкриваємо конверт із завданням. Це напевно найскладніше завдання - "Виклади фігуру» з паличок Кьюізінера за схемою.

Діти сідають за столи і виконують завдання.

Вихователь. Але і з цим завданням ми впоралися. Давайте трохи відпочинемо. Далі нас чекають ще одне складне завдання.

Пальчикова гра "Маляр"

Розмішати фарбу я

Яскраво - яскраво червону

Кисті в фарбу я мокну,

Краплі зайві струсіть.

Що за сіра стіна?

Чи стане яскравою вона,

Обведу я два вікна.

До чого ж гарний будинок,

Разом жити ми будемо в ньому!

Вихователь. Наступний сектор! Олеся крути барабан. Розкривай конверт із завданням! "Прислів'я про працю". Нам з вами потрібно згадати прислів'я які ми з вами вивчали.

Діти називають прислів'я.

Вихователь. Наступне завдання "Склади картинки".

Кожна дитина отримує 3-4 частини розрізний картинки, потрібно зібрати картинку і назвати професію людей, зображених на них.

Вихователь. Молодці хлопці! Щоб вийти переможцем в шоу-грі необхідно виконати останнє завдання. Миша крути барабан. Останній сектор "Хто чим займається?" - необхідно по моделі визначити, що за професія, якщо правильно то з'явиться картина. (Мультимедійна презентація).

Отже, наша дружна команда виконала всі завдання. І ми є переможцями в шоу-грі.

Вихователь вручає призи.

Конспект проведення НСД для дітей старшого дошкільного віку «Чим пахнуть ремесла?» «Чим пахнуть ремесла?» Мета: формувати ціннісні уявлення про професії, праці на основі твору художньої літератури. Завдання.

Конспект нод «чим пахнуть ремесла»
Гурток «Кубанські ремесла» Гурток «Кубанські ремесла» Цілі: -формувати у дошкільнят цілісне сприйняття мистецтва як частини культури народу; -раскривать витоки.

Схожі статті