Конспект нод «театралізація байки і

Номінація «Методична скарбничка педагога дошкільного закладу»

Конспект НСД «Театралізація байки як засіб розвитку емоційної сфери та емоційної лексики у старших дошкільників з ОНР в підготовчій логопедичній групі» на матеріалі байки І. А. Крилова «Ворона і лисиця». Інсценування байки А. І. Крилова «Ворона і лисиця».

На прикладі даного матеріалу хотілося б поділитися своїм досвідом практичної роботи логопеда, пов'язаної з розвитком емоційної сфери та емоційної лексики у дітей з ОНР.

Великий плюс у тому, що для цього не потрібно ніяких витрат, а лише кілька костюмів з костюмерній дитячого садка і півколом розставлені стільці в ігровому приміщенні. Вибрати твір для театралізації досить легко звернувшись до програми, в якій вони вказані відповідно до віку.

Вченням ролям кожен маленький актор додасть свій неповторну своєрідність і характер, а отже, емоції обов'язково передадуться і маленьким глядачам. І повірте, у кожної дитини знайдуть свій відгук! Це добре видно по захопленим дійством дитячим особам і чути по бурхливих оплесків. Обов'язково будуть питання про наступному спектаклі і знайдеться багато бажаючих зіграти роль в інший інсценуванні, але для цього доведеться добре попрацювати!

Тут педагогу надається прекрасна можливість вирішити не тільки безпосередні завдання по корекції мовних порушень та розвитку емоційної сфери але, що не менш важливо для особистісного розвитку дитини - підвищити мотивацію щодо усунення власних дефектів.

Мета. збагачення процесів комунікації за рахунок оволодіння емоційної лексикою дітьми з ОНР III; вдосконалення навичок втілення в грі: певних переживань.

  • поповнення і активізація словника (за рахунок слів, що позначають емоції, назви предметів, дій, ознак);
  • відпрацювання дикції, автоматизація всіх поставлених звуків;
  • закріплення досвіду використання прямої і непрямої мови;
  • вдосконалення монологічного та діалогічного форм мови;
  • розвиток інтонаційної сторони мови;
  • активізація емоційної лексики;
  • розвиток невербальних засобів спілкування (міміки);
  • уточнення емоційних станів (героїв байки) доступних даному віку.
  • Ознайомлення дітей із зразками російської класичної літератури.
  • Розкриття і уточнення негативних понять: лестощі, нещирість, брехливість; позитивних понять: щирість, правдивість, чесність, скромність.
  • Створення у дітей ставлення до поведінки головних персонажів байок.
  • Збагачення і активізація емоційної лексики.
  • читання дітям байок Л. Толстого, С. Михалкова, І. Крилова з наступним розгляданням барвистих ілюстрацій;
  • розфарбовування ілюстрацій до байок Крилова по книгам-розмальовки;
  • словникова робота;
  • інсценування байки «Ворона і лисиця».

хід заняття

Логопед: Діти, я багато вам розповідаю і читаю небилиць, потешек, прислів'їв, казок. Ми вивчаємо вірші, пісні.

Логопед. Правильно, байки. Чи відомо вам, дорогі друзі, що байка - один з найдавніших літературних жанрів? Вона з'явилася ще в Стародавній Греції. Особливо багато творів цього жанру створив давньогрецький байкар Езоп. Езоп жив більше 2,5 тисячі років тому; байки свої він писав прозою. Дотепність і винахідливість прославили його ім'я у віках. Вважається, що він першим почав складати байки - відкрив мову іносказання, коли поет висловлюється не прямо, а натяками. У Росії писав байки Іван Андрійович Крилов. «Езопівською мовою» він володів майстерно. Через іносказання, прислів'я, приказку, натяк він говорив правду: «А Васька слухає та їсть», «Слона-то я й не помітив», «Послужливий дурень небезпечніше ворога». Що таке байки, ви вже знаєте. Це.

Діти: Це невелике оповідання, найчастіше у віршах.

Діти: Байка злегка схожа на казку. У ній зазвичай тварини і птахи поводяться зовсім як люди. Вони добрі і злі, розумні і дурні.

Логопед: Діти, а чим байка відрізняється від казки, оповідання, вірші?

Діти: У байці обов'язково повинне бути повчання, в якому говориться, що треба робити і чого робити не треба.

Логопед. На прикладі поведінки героїв байок показуються і засуджуються недоліки людей - заздрість, дурість, жадібність, хвастощі і інші. А які ви знаєте байки?

Логопед. Молодці! З багатьма байками ви познайомилися.

Логопед. І тільки І. А. Крилов перевершив всіх - він писав віршами. Його вважають у всьому світі неперевершеним байкарем!

  • Кого і за що висміяв Крилов?
  • Які історії трапилися з героями в цих байках?
  • Чого навчають ці байки?

Діти. Не треба слухати улесливі слова!

Діти. Вір своїм очам, а не чужим речам. У лестощів немає честі.

Вже скільки разів твердили світу,
Що лестощі мерзенно, шкідлива;
Але тільки все не про запас,
І в серці підлесник завжди знайде куточок.

Логопед. Діти, ви говорили, що байка - це жива сценка: в ній хтось сперечається, свариться, мириться. Ось і зараз учасники одягнуть костюми і обіграють байку!

Сценка. Всі сценки обіграються в костюмах з використанням атрибутів.

Вміле використання театралізованих ігор дозволяє не тільки сформувати у старших дошкільників різноманітні вміння і навички, а й вирішити дуже важливі завдання корекційно-виховної роботи.

Саме цілеспрямоване формування емоційної промови у дітей з важкими мовними порушеннями (ОНР) сприяє правильному розумінню і називання певного емоційного стану, вираження своїх і чужих переживань і почуттів, впливає на пізнавальні процеси.

Презентація до конспекту НСД

Схожі статті