Опис матеріалу. Пропоную вам конспект сімейного дозвілля «Розвиток творчості у дітей засобами програми« Кольорові долоньки »І.А Ликової». При роботі з дитиною одна із завдань педагога - встановити довірчі відносини з батьками. Як показала практика, чим тісніше взаємозв'язок педагога і батьків, тим більше успіхів у дитини. Даний матеріал буде корисний вихователям для проведення творчих занять, спільних дозвілля для дітей та батьків. Сприятиме зміцненню дитячо-батьківських відносин, через створення атмосфери спільності інтересів, підвищення педагогічної культури батьків, залученню батьків до участі в житті дитячого садка, що дозволить створити умови саморозкриття для дітей, тобто досягти успіху.
Цілі - художнє виховання і розвиток дітей і батьків шляхом залучення до духовного світу вітчизняної культури; формування глибоких і довірчих відносин дітей і батьків в процесі спільної художньої діяльності.
Завдання. розвиток в процесі художньої діяльності здатності до співчуття, розуміння, співпереживання; формування доброзичливого психологічного клімату; виховання навичок і любові до спільної діяльності дітей і батьків.
матеріали:
· Роздатковий матеріал для кожного учасника (медальйони «Сонечко», силуети квітів, об'ємні моделі димковскіх іграшок і вирізані з фанери або ДВП обробні дошки);
· Чисті аркуші паперу (1/2 листа А-4, лист А-4) за кількістю учасників;
· Ручки, кольорові олівці, ножиці, клей, пластилін;
· Ширма для виставки робіт.
· Виставка наочно-методичних і практичних посібників за Програмою "Кольорові долоньки".
хід заходу
Провідна в костюмі художника: Доброго дня, шановні батьки! Ми раді вітати вас на сімейній вітальні «Сонечко»! тема нашої сьогоднішньої зустрічі «Розвиток творчості у дітей засобами програми« Кольорові долоньки »І.А Ликової».
Художня діяльність виступає як провідний спосіб естетичного виховання та розвитку дітей дошкільного віку. У художньому розвитку дошкільників центральної є здатність до сприйняття художнього твору і самостійного створення нового образу (в малюнку, ліпленні, аплікації), який відрізняється оригінальністю, варіативністю, гнучкістю, рухливістю.
І в десять років, і в сім, і в п'ять
Всі діти люблять малювати.
І кожен сміливо намалює
Все, що його цікавить:
Далекий Космос, ближній ліс,
Квіти, машини, казки, танці ...
Все намалюють - були б фарби,
Так аркуш паперу на столі,
Так світ в родині і на Землі!
- А ви вмієте малювати?
- Звичайно, Клякса, вміють і малювати, і фантазувати.
- Тоді виконайте моє завдання.
1. «Кольорові долоньки»
Я вам пропоную зараз помалювати, але підключивши фантазію. Поки звучить музика, расколдую відбитки, які приготували ваші діти.
(Роздати листочки з відбитками дитячих долоньок.)
- Ну що, Клякса, ти задоволена?
![Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і (сценарій розваги для старших дошкільнят) Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і](https://images-on-off.com/images/114/konspektsemeynogodosugarazvitietvorchest-767c2163.jpg)
![Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і (сімейного) Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і](https://images-on-off.com/images/114/konspektsemeynogodosugarazvitietvorchest-64192a7d.jpg)
- Так, впоралися ви з моїм завданням. і малювати вмієте і фантазувати.
А я хочу дізнатися які ви уважні.
- Уважні, Клякса, уважні.
- Зараз ми це і перевіримо.
Гра «Виправи помилку»
Учасники стають в коло. Ведучий по черзі кидає кожному учаснику м'яч і називає предмет не реального кольору. Учасник кидає м'яч назад і називає цей предмет реального кольору.
- Ну добре. Бачу я які ви уважні і грати дуже любите прямо як діти.
Не невже ви як діти і цукерки любите? (Відповіді)
- Ха-ха-ха, а їх не буде! Цукерки - є, а фантиків - немає! Тому що на фабриці художника немає.
- А ми допоможемо, правда ж друзі? Заготовимо фантики для кондитерської фабрики.
"Фантик для цукерок".
Уявіть, що ви - художники, що працюють на кондитерській фабриці. Ваше завдання - придумувати і малювати обгортки для шоколадок, цукерок, печива.
При цьому ваші малюнки завжди повинні відповідати назві кондитерського виробу. Нещодавно вам надійшло замовлення - намалювати фантики для цукерок. Назва цукерок ви дізнаєтеся, вибравши собі картку-завдання.
Клякса перевіряє роботи учасників і пригощає цукерками.
![Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і (творчості) Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і](https://images-on-off.com/images/114/konspektsemeynogodosugarazvitietvorchest-b082bb56.jpg)
![Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і (конспект) Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і](https://images-on-off.com/images/114/konspektsemeynogodosugarazvitietvorchest-9b3eaa27.jpg)
- Бачиш, Клякса, які майстри і умільці у нас зібралися!
- Умільці, кажеш? А це ми зараз перевіримо. які вони умільці. Розпишіть ці предмети використовуючи елементи димковской, Городоцької та гжельской розписів. (Батькам надаються об'ємні моделі димковскіх іграшок і вирізані з фанери або ДВП обробні дошки, попередньо тоновані)
І правда -умельци! Всі вміють. З усіма завданнями справляються.
![Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і (дозвілля) Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і](https://images-on-off.com/images/114/konspektsemeynogodosugarazvitietvorchest-f0f06525.jpg)
![Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і (сценарій розваги для старших дошкільнят) Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і](https://images-on-off.com/images/114/konspektsemeynogodosugarazvitietvorchest-06e5ebc1.jpg)
Так Так Так! Ну тоді відгадайте мої загадки:
1. Білий камінчик розтанув,
На дошці сліди залишив (Мел.)
2. Паличка чарівна,
Є у мене, друзі.
Можу побудувати я
Вежу, будинок і літак,
І величезний пароплав! (Олівець)
3. Різнобарвні сестриці,
Занудьгували без водиці.
Дядько довгий і худий,
Носить воду бородою.
І сестриці разом з ним,
Намалюють будинок і дим. (Пензлик і фарби).
4. В руках тримаю величезний будинок,
Де живуть малюнки
І кожен знає цей будинок
Він називається. (Альбом).
5. Якщо бачиш на картині
Чашку кави на столі,
Або морс в великому графині,
Або троянду в кришталі,
Або бронзову вазу,
Або грушу, або торт,
Або всі предмети відразу,
Знай, що це - ... (натюрморт).
6. Якщо бачиш, що з картини
Дивиться хто - небудь на нас,
Або принц у плащі старовинному,
Або на зразок верхолаз,
Льотчик, або балерина
Або Колька, твій сусід,
Обов'язково картина називається ... (портрет).
7. Якщо бачиш на картині
Або ялина та білий іній,
Або сад і хмари,
Або сніжна рівнина,
Або поле і курінь,
Обов'язково картина називається ... (пейзаж).
- Молодці, молодці все вгадали!
А тепер створіть пейзаж, портрет і натюрморт за допомогою клею, паперу і ножиць. (Робота в групах)
Давайте уявимо, що зараз йде дощ. Ви сидите біля вікна, дивіться і слухаєте шум дощу. І ви, напевно, почуєте різні звуки, різні голоси. (Входять діти в костюмах красочек)
![Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і (дозвілля) Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і](https://images-on-off.com/images/114/konspektsemeynogodosugarazvitietvorchest-1730dcfe.jpg)
Ось і наші фарби теж заговорили між собою. Чуєте? Каже червоний колір.
У городі, як багаття,
Спалахнув червоний помідор.
Слідом за ним приклад беручи,
Стала червоною і зоря.
Колір свій веселці віддали
І гвоздика, і півонія.
Червоний колір - в її початку:
Най-най перший він.
Слідом за ним відгукується помаранчевий.
В руці у мене - апельсин,
Помаранчевої Африки син.
Завжди він вважає за честь,
Що колір його в веселці є.
Жовтий теж не мовчить!
Жовте сонце і жовтий пісок.
Жадібно я п'ю апельсиновий сік.
У спекотному диханні літньої пори
Жовті навіть очі у спеки!
Тут і зелений заговорив.
Дивись: на лузі зеленіє трава.
У лісі зеленіє галявина.
У зеленому болоті - «Ква-ква» та «Ква-ква» -
Зелена дуже жаба ...
А блакитний колір вигукує:
Блакитне небо, блакитне море,
Вітерець грає блакитний хвилею,
А на горизонті в блакитному просторі
Цілий день маячить
Парус блакитний хвилею
І синій не відстає.
Дивиться в небо синій волошка,
Радості не ховаючи, не тая:
- У цьому світі я не самотній!
У веселці є синява моя!
А фіолетовий шепоче:
Фіолетовими хмарами важкими
Дощ пролився на луки і на поля.
Він пройшов. І раптом фіалками веселими
Засвітилася, як посмішками земля.
Це веселка прислала нам привіт -
Свій сьомий, свій фіолетовий букет.
Клякса разом з дітьми малює веселку
![Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і (конспект) Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і](https://images-on-off.com/images/114/konspektsemeynogodosugarazvitietvorchest-99dfe052.jpg)
Але дощ змовкає. І разом з ним замовкають фарби. Над горизонтом встає веселка.
Фарби сьогодні дуже втомилися
Веселку в небі вони малювали.
Довго трудилися над веселкою фарби.
Радуга вийшла красивою, як у казці.
Вся різнобарвна - ось краса!
Ти полюбуйся: які кольори!
- Ну раз втомилися - відпочивайте. А щоб вам було не нудно пропоную
Гру вона називається "Тварини з планети" Рис-С ".
На одній планеті - вона називалася "Рис-С" - були дуже погані метеорологічні умови. Там кожен день з неба падали метеорити або камені. Тому всі тварини цієї планети мали панцир, зовсім як наші черепахи. Спробуйте разом з мамами при допомогою пластиліну і шкаралупи волоського горіха зробити фігурки цих тварин. А ось як вони називаються, ми дізнаємося вибравши картку з назвою тварини.
![Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і (сценарій розваги для старших дошкільнят) Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і](https://images-on-off.com/images/114/konspektsemeynogodosugarazvitietvorchest-d9b272d3.jpg)
![Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і (сценарій дозвілля для старших дошкільнят) Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і](https://images-on-off.com/images/114/konspektsemeynogodosugarazvitietvorchest-492c80e5.jpg)
- Ну вистачить вже відпочивати! Треба і потанцювати
(Роздає учасникам гуртки кольорів веселки)
- Поки звучить музика ми будемо танцювати. Музика зупиниться кожен учасник повинен знайти собі пару за кольором.
Рефлексія Вправа «Цветик-семицветик»
Учасникам лунають силуети Цветик-семицветик, на яких вони повинні відповісти на питання: Що ви думаєте про минулу нашої зустрічі?
Потім квіти вивішують під зображенням веселки намальованою дітьми.
![Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і (сімейного) Конспект сімейного дозвілля «розвиток творчості у дітей засобами програми« кольорові долоньки »і](https://images-on-off.com/images/114/konspektsemeynogodosugarazvitietvorchest-9ed6eb85.jpg)
- Ось і завершується наш святковий калейдоскоп фарб, які роблять наше життя яскравою, красивою.
Закінчуючи сьогоднішню нашу зустріч, хочеться сказати велике спасибі всім учасникам і висловити надію, що сьогоднішній вечір допоміг нам ближче пізнати один одного, зробити ще один крок назустріч взаєморозумінню і єдності, приніс радість від спільної творчості.