Конспект заняття з валеології «навіщо людині потрібна мова» в середній групі

Наталія Першина
Конспект заняття з валеології «Навіщо людині потрібна мова» в середній групі

Конспект заняття з дітьми середньої групи

Мета. Ознайомити дітей з мовою - органом смаку. закріпити знання дітей про основні смаки. Розширити знання дітей про роль мови в життєдіяльності людини.

Завдання. 1) Розглянути зовнішній вигляд мови;

2) Сформувати уявлення про те, що він виконує багато різних функцій;

3) Розвивати у дітей логічне мислення;

4) Удосконалювати навички експериментування і здатність до колективної праці;

5) Тренувати вміння розуміти і виконувати словесні вказівки педагога.

Матеріали. Картинка - малюнок «Мова людини». картинка з зображенням мови. реагує на різні види продуктів. картки до гри «Підбери продукти на смак». шматочки різних продуктів на тарілочках до гри «Вгадай за смаком».

Хід заняття:

Вихователь. Діти, ми з вами продовжуємо подорожувати по дивовижній планеті «Людина». Ви вже знаєте, навіщо людині потрібні руки. ноги, вуха, очі, ніс. Є ще один орган, без якого б людина не змогла б жити.

«Якщо б не було його,

То не з'їв би нічого? »

Вихователь. Правильно. Мова - дуже важливий орган і ви все знаєте, що знаходиться він в роті. Рот грає важливу роль для людини. Це складний орган, який вміє дихати, кусати, жувати, змочувати їжу слиною, зігрівати або охолоджувати її, ковтати. Крім того, він уміє боротися з мікробами, а також співати, говорити, сміятися.

- Як можна його назвати, якщо в ньому живе мова?

Вихователь. Так, це все той же мова. Але чому ж він - охоронець? (Відповіді дітей). Узагальнюючи відповіді дітей, вихователь продовжує розповідати про мову.

- Він стоїть на посту і всіх вхідних в будиночок пробує на смак. Він строгий, ні за що не пропустить гірких і несмачних гостей. Солодке і солоне, гірке і кисле - все це мова зможе визначити за смаком. Кожна ділянка мови відчуває свій смак. Солодке - визначає кінчик язика. задня частина мови (корінь його) - гірке, бічні частини кінчика язика - кисле. бічні частини кінчика язика - солоне. (Виставляється картинка).

Вихователь. Мова - орган смаку. Він покритий слизовою оболонкою, в якій розташовані різні смакові сосочки. Коли ми беремо їжу в рот, вона дратує мову. і ми відчуваємо смак їжі. Яку їжу ми розрізняємо за допомогою мови. (Відповіді дітей)

Вихователь. Давайте перевіримо, чи зможете ви, не дивлячись, дізнатися деякі продукти харчування.

Проводиться гра «Вгадай за смаком».

Артикуляційна гімнастика. Вправа «Голочка» Артикуляційна гімнастика малюкам. Часто батьки задаються питанням: "Навіщо нашому малюкові виконувати гімнастику артикуляції, адже він.

Схожі статті