ІСТОРІЯ СЕЛА КУМЛЯК

КУМЛЯК - так називалася річка на якій стали селитися люди. Назва походить від башкирського слова «комлок» - піщана, де «кому» (кум) пісок, а «лок» - (-Лека) словообразующій суфікс.

Згодом біля річки виникає поселення, яке стало називатися по імені річки Кумляк. Село засноване в 18 столітті на місці старовинної поштової станції Кумляцкій ям з переселенців з Поволжя. Спочатку ставилося до Уйское станиці.

Село Кумляк стає великою козацької станицею з населенням 2280 чол. в 1889 р Тут сходилися всі торгові шляхи. З усіх боків приїжджали багаті купці для торгівлі. По п'ятницях влаштовувалися великі ярмарки.

Славилася станиця кам'яною церквою. яка височіла над селом. Дзвін трьох дзвонів було чути в сусідніх селах

.

Була школа, діяли 2 вітряні млини. До 1900 р запущена водяний млин.

У с.Кумляк проживали багаті і заможні люди (будинків налічувалося 10%), тому зі зміною влади в 1917 році станиця майже вся була розкуркулили. Не один раз в селі мінялася влада. Але і в цей важкий час жителі займалися сільськими роботами.

До колективізації 1928-1929 рр. Кумляк був найбільшим селищем району і славився багатими врожаями хліба і запасами золота. У 1929 році був організований колгосп під назвою «Новий побут». Головою цього колгоспу був Копитов Яків Федорович. У 1935 році колгосп «Новий побут» розділили на два колгоспу «Факел» і «Вперед». У 1964 році ці два колгоспи знову об'єднали в один колгосп імені М. І. Калініна. Першим головою цього колгоспу був Болотов Василь Іванович.

У роки Великої Вітчизняної війни на фронт пішло з села 150 осіб. Вернулось- 49 осіб. Печонкін Максим Миколайович- повний кавалер орденів Слави; Свистунов Олексій Федоровіч- неповний кавалер орденів Слави; Гладков Іван Сергійович нагороджений орденом Слави 3 ст, медаллю «За відвагу»; Піксаев Григорій Сергійович нагороджений орденом Слави; Єгоров Михайло Івановіч- орденом Слави; Крилосова Марія Артемьевна нагороджена орденом Вітчизняної війни 2 ступеня; Власов Петро Павловіч- орденом Червоної зірки.

Новини - сільське поселення кумлякское

У 70 роках збільшення виробництва продукції послужило поштовхом до зміцнення матеріально-технічної бази господарства. В результаті якого були побудовані сучасні майстерні, автогараж, комплекс з виробництва молока, свинарник.

Наступним етапом господарювання було розширення і благоустрій села. Для робочих було побудовано понад 50 будинків. У ті роки праця колгоспників був оцінений по заслугам: орденом Леніна і орденом Трудової Слави 3 ступеня були нагороджені передові доярки: Куринкіна Марія Тимофіївна; Фоміна Євгенія Семенівна орденом Трудової Слави 3 ступеня. Свинар Деревської Олександр Федорович нагороджений орденом Трудової Слави 3 ступеня. Бригадир Осокін Іван Тимофійович нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора. Скотар Куринкін ​​Михайло Антонович нагороджений орденом «Знак пошани». Багато інших трудівники села були відзначені урядовими нагородами.

Новини - сільське поселення кумлякское

У різні роки господарством керували багато організаторів. Кращими визнані Плюхин Анатолій Іванович. Ібраєв Ірсултан Галеевіч.

В даний час господарства не існує. В с. Кумляк працює сільгосппідприємство ТОВ «Агрофірма Южноуральская». Спеціалізація - виробництво зернових культур.

КУМЛЯКСКОЕ СІЛЬСЬКЕ ПОСЕЛЕННЯ. Знаходиться в сх. Частини Уйское району. Відстань до райцентру 23 км. На В. межує з Пластовскім районом, на Ю.- з Аміневскім поселенням, на З.- з Вандишевскім поселенням, на Ю.-З.- з Беловского поселенням, на С. - з Соколовським поселенням. Включає 1 населений пункт - с.Кумляк. Населення 827 осіб. Національний склад: російські, казахи, татари, башкири, мордва. Дороги місцевого значення. Рельєф - полуравніна (Заурау. Пенеплен); перепад вис. Від 372 до 412 м. Ландшафт - лесоспепь. У східній частині території сільради - стрічкові бори (береза, сосна, осика), ліси багаті дичиною - тут водяться зайці, лисиці, косулі. По землях КСП протікає річка Кумляк. С.-г. підпр. - ТОВ «Агрофірма Южноуральская». Спеціалізація - виробництво пшениці.

Вітаю!
Ласкаво просимо на сайт муніципального освіти Кумлякское сільське поселення Уйское муніципального району Челябінської області!

Вид на греблю с.Кумляк. Пам'ятник полеглим Героям під час Великої

Вітчизняної війни 1941-1945 рр.