Відкрите заняття по ритміці «танцюємо, граємо, всіх запрошуємо»

Алла Липська
Відкрите заняття по ритміці: «Танцюємо, граємо, всіх запрошуємо»

ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ з ритміки

«Танцюємо, ГРАЄМО, ВСІХ ЗАПРОШУЄМО»

Мета заняття: Розвиток творчого потенціалу дитини, виховання національної самосвідомості через прилучення до танцю, виховання музично-рухової культури. Дати учню необхідні рухові навички, захопити, зацікавити танцем, дати можливість відчути радість від відчуття свого тіла, вільно рухається і підпорядковується музичним ритмам. Сприяти гармонійному розвитку душі і тіла дитини.

1. Організаційний момент

2. Основна частина.

1. Педагог: Нам лінуватися не годиться,

Навіть птахи, навіть звірі.

Всі рухи розминки повторюйте без запинки.

Розминка це розігрів тіла. Мета розминки, перш за все, полягає в тому, щоб підняти температуру тіла досить, щоб створити ідеальні умови для гладкої роботи всіх фізичних систем, необхідних для тренування.

Дзень-дзень, дзень - день

Починаємо новий день-

Ділі, дили, дили, дили

(Руки на поясі, повороти вліво - вправо)

Всіх зайчат, всіх ежат

(Руки на поясі, нахили вліво - вправо)

І горобчик прокинувся,

(Стрибки на місці.)

І зайченя встрепенулся-

На зарядку, хто підстрибом

(Нахили голови вправо-вліво)

Через поле навпростець

Стриб - стриб - стриб - стриб

(Стрибки на місці.)

2. Елементи музичної грамоти:

Мета: Розвиток у дітей музичних здібностей, почуття ритму. Розвиток музичних здібностей

Основні види ритмічних тривалостей

Жила була велика дружна сім'я прабабуся, дві бабусі, мами з татами і дітлахи.

Вони часто все разом ходили в парк на прогулянку. І ось одного разу, щоб веселіше було гуляти, придумали хлопці собі заняття: рахувати свої кроки. Алея в парку була довга, їм доводилося робити багато кроків, а рахувати вони вміли тільки до чотирьох. Думали вони, думали, як їм подовжити рахунок, і придумали: після кожної цифри вирішили хлопці додавати букву «і». Сказано зроблено.

По дорозі йдуть дітлахи

І вважають кроки шалунишки,

А виходить у них ось так:

"Раз", "і", "два", "і", "три", "і", "чотири", "і" (восьма тривалість)

Мами з татами їх почули

І кроки свої порахували.

Ось що у них вийшло:

"Раз і", "два і", "три і", "чотири і" (четвертна тривалість)

Ну і бабусі, щоб не відстати,

Теж стали кроки вважати.

"Раз і два і", "три і чотири і" (половинна тривалість)

Тут прабабуся тихо сказала:

- А я теж кроки порахувала:

Ой, як повільно йшла вона!

"Раз і два і три і чотири і" (ціла тривалість)

(Все тривалості спочатку прохлопиваются, потім проходяться на простому кроці по колу, потім удари поєднуються з кроками)

Гуляли вони, гуляли,

Вважати кроки втомилися

І пішли додому відпочивати.

Значить, казку пора кінчати.

Мета: Розвиток у дітей навичок сприйняття музики. Відмінність мажорного за настроєм звучання музичного твору від мінорного.

У давні - давні часи в казковій країні під назвою Ладия, жили, були два брата - Лада. Один був веселий танцюрист-реготун, інший сумний, замислений. Веселого звали МАЖОР, а сумного - МІНОР.

Педагог: Як ви думаєте, хто з них забарвлює музику в сумні, сумні тони?

Педагог: А хто любить яскраві, веселі, життєрадісні фарби?

Педагог: Тоді приступаємо.

(Концертмейстер грає різні за характером твори, дитячі пісеньки)

3. Гімнастичні вправи

Мета: Закріплення навичок точного виконання рухів, зміцнення організму, вироблення належної постави.

Педагог: Хлопці ви любите загадки? Та ну тоді давайте їх відгадувати. Відгадали загадку, значить, покажемо відгадку. Чи згодні, тоді почнемо.

1. Над квіткою пурхає, танцює,

ВееРко візерунковим махає.

(Виконання вправи «Метелик»)

2. Ти розмовляй частіше з нею,

Станеш вчетверо розумніший

(Виконання вправи «Книжка»)

Схожі статті