Заняття «знайомство з властивостями повітря»

Лідія Казакова
Заняття «Знайомство з властивостями повітря»

Мета. Ознайомити дітей з поняттям повітря. його властивостями. способи виявлення, роль в житті людини. дайте дітям знання про те, що повітря умови життя всіх живих істот на землі. Виховувати інтерес до навколишнього життя, допитливість.

Розвиваюче середовище. повітряні кулі. банку з водою, стаканчики, соломинки на кожну дитину, колба з трубкою, мильні бульбашки.

Ілюстрації. малюнок будинку- природного і звичайного будинку, картки з рослинами, "чарівний мішечок", квіти для галявини. Герой з книги М. Носова "Пригоди незнайки та його друзів", Незнайко

Хід заняття:

Вихователь. давайте діти розглянемо красиві малюнки будинку- природного і звичайного будинку. Хто в них є?

(Діти розглядають, порівнюють, перераховують)

На обох малюнках багато вільного, порожнього місця. Чому?

Діти. в будинку - природі і звичайному будинку є повітря. і ми дихаємо.

Вихователь. підставте долоні корту, вдихніть, а потім добре видихніть. Як ви думаєте, що ми видихаємо?

Вихователь. У нас сьогодні дуже цікаве заняття. ми поговоримо про повітрі. Повітря-це безбарвний. прозорий газ. Що таке повітря?

Діти. безбарвний, невидимий газ.

Вихователь. він складається з кисню і інших елементів. З чого складається повітря?

Діти. з кисню.

Вихователь. чому наша планета здається з космосу блакитний?

Вихователь: так, вона оточена повітрям. Адже він, як дивна блакитна "сорочка" захищає землю. Від чого повітря захищає нашу планету?

Діти. землю він захищає від холоду, сонця і його променів, перегрівання, метеоритів.

Вихователь: чим же дихають люди, рослини і тварини?

Діти. повітрям в якій багато кисню. Без нього вони загинули б.

Вихователь. як дихається свіжим і чистим повітрям.

Діти. легко дихається, з'являється гарний настрій.

Вихователь: ну ось дивно, кисень вживають велику кількість живих істот, його спалюють літаки, машини, а його не убуває. Чому?

Діти. на землі є зелені насадження.

Вихователь: правильно рослина справжня фабрика кисню. що вони поглинають?

Діти. вуглекислий газ.

Вихователь: що виділяють?

Незнайка. привіт малюки! що ви тут зібралися? чому у мене знаменитого незнайку не покликали? я ж стільки всього знаю, що навіть уявити важко.

Вихователь. залишайся з нами, ми гостям раді. Давайте разом поговоримо про повітрі.

Незнайка. а повітрі. А хто його бачив це повітря?

Вихователь: постривай Незнайка. Якщо ти не бачив повітря це не означає. що його зовсім немає.

Незнайка. а я не вірю, що він є! доведіть мені, що це саме повітря зараз є в цій кімнаті.

Вихователь: діти, давайте разом з вами доведемо не знаєте, що повітря все-таки є.

а тепер підемо в лабораторію і будемо робити досліди. (Діти сідають.)

хлопці, а чому ми називаємо повітря невидимкою?

Діти. Повітря прозорий. значить через нього все видно.

Вихователь: давайте разом з вами назвемо прозорі предмети в кімнаті

Діти. скла у вікні, стінки акваріума, склянки, банки.

Вихователь. діти, подивіться на ці предмет, він називається колба, з нього виходить трубочка. як називається цей предмет! Незнайка, як ти думаєш в ній щось є!

Незнайка: звичайно вона порожня!

Вихователь. Зараз ми це перевіримо. (Вихователь опускає трубочку в склянку з водою). Що з'явиться в воді?

Вихователь: значить в колбі був повітря.

(Вихователь бере стакан)

Вихователь: діти, як ви вважаєте цей стакан порожній?

Незнайка. да тут кожному відомо, що він порожній, в ньому нічого немає. Давайте туди що-небудь між іншим, або наллємо.

Вихователь: говорю, що в ньому нічого немає. Зараз ми це перевіримо. переверніть стакан вверх дном і повільно опускайте в банку з водою. стакан повинен стояти дуже прямо. що виходить, чи потрапляє вода в стакан? уважно подивіться, чи є ще що-небудь в ньому? чому вода не потрапила в стакан? (Обговорити відповіді з хлопцями)

висновок. в склянці є повітря. він не пускає воду туди.

(Вихователь пропонує опустити стакан в банку не прямо, а трохи нахиливши)

Вихователь. що з'явиться в воді!

Вихователь: звідки вона взялася.

Діти. повітря виходить зі склянки. його місце займає вода. Вихователь. а чому Незнайко думав, що в склянці нічого немає!

Діти. Тому, що повітря прозорий.

Незнайка. ач дивина, повітря. Я може і раніше знав, що він є, просто хотів вас привітати

тепер я буду вами керувати. Я теж згадав, як можна його побачити.

(Бере склянку з водою, опускає туди соломинку.)

давайте, дуйте в соломинку! У вас теж вийде. "Буря в склянці води", а я ще придумаю! я ще люблю мильні бульбашки пускати.

Вихователь: і я теж люблю пускати мильні бульбашки і хлопці теж. а що в них знаходиться всередині, як ти думаєш незнайка?

Незнайка. кожному ясно-мило.

Вихователь: невже ви діти так думаєте?

Незнайка. тепер все зрозуміло. Я навіть придумав, де можна знайти багато повітря відразу. в кульках. Вони так і називаються повітряні.

Вихователь: молодець незнайка! ми як би ловимо повітря і збираємо в повітряній кульці. Тут головне не перестаратися. Чому?

Діти. якщо сильно надутий, кулька може лопнути.

Вихователь: ми з вами добре попрацювали, а тепер ми з вами відпочинемо.

хвилинка психологічного розвантаження.

будь ласка, розмістіть по зручніше, закрийте очі. Ми дихаємо свіжим повітрям. вдихаючи аромат чудових трав і квітів. Яскраво світить сонце. Дует м'який вітерець. Я хочу жити в мирі з природою.

Незнайка: хлопці, я знаю, що ви любите грати в різні ігри?

Діти. Так, ми любимо грати.

Незнайка. пограйте зі мною.

Вихователь. ми будемо грати з тобою незнайка в гру, яка називається "зелена планета". для цього нам знадобиться "чарівний мішечок".

Зараз ми з вами здійснимо подорож на далеку планету, яким необхідно допомогти, посадити на неї рослини! Давайте озелененням планету!

(. Діти беруть з мішечка картки, називають рослини і "висаджують" на іншій планеті.)

Вихователь. яке повітря тепер тут будуть запитання

Діти. в ньому буде багато кисню.

Вихователь: чи зможуть тепер на цій планеті жити птахи, звірі, комахи?

Діти. да, вони будуть тут жити.

Вихователь. що ще необхідно для життя рослин?

Діти. вода, сонячне світло, родючий грунт.

Вихователь. Незнайка, ти тепер переконався, що повітря є скрізь навколо нас, що він нам необхідний і чому його називають "невидимка"?

Незнайка. да, я багато нового дізнався, спасибі вам. А тепер мені пора з вами прощатися.

(Незнайка прощається, пригощає дітей.)

Конспект НСД «Знайомство дітей з водою і її властивостями» Конспект НСД по ознайомленню з навколишнім світом. На тему: "Знайомство дітей з водою і її властивостями." Мета: розширення і поглиблення знань.

Конспект організованої освітньої діяльності в підготовчій групі «Знайомство з властивостями повітря» Мета: Створити умови для пізнавально-дослідницької діяльності в процесі ознайомлення з властивостями повітря (в ході гри «Лабораторія.

Конспект пізнавальної НСД «Знайомство з властивостями води» Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Сонечко» м Аркадак Сумиской області Конспект.

Конспект заняття з дітьми старшої групи «Знайомство з властивостями води» Конспект заняття з дітьми старшої групи. «Знайомство з властивостями води». Цілі: 1. Систематизування знань дітей про властивості і ознаки.

НСД «Знайомство дітей з властивостями снігу» середня група Муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Ромашка» комбінованого виду Конспект безпосередньо освітньої.

НСД «Знайомство з глобусом і властивостями води» Муніципальне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок «Ромашка» комбінованого виду Конспект НСД «Знайомство з глобусом.

Знайомство дітей з властивостями тканини Мета: познайомити дітей з різними властивостями тканини (міцна, мнеться, можна різати, можна прати, різної товщини, гладенька і шорстка) ;.

Схожі статті