Учитель фізики, математики, інформатики МОУ «Середейская середня школа» Сухінічская району Оксана Олександрівна Жарова
Урок фізики в 8 класі по темі: «Змішане з'єднання провідників».
Мета. Закріпити вміння розв'язувати задачі різних типів.
Повторити, закріпити знання співвідношень для загального значення сили струму, напруги та опору при послідовному і паралельному з'єднанні провідників; застосування їх на практиці.
Розвивати графічну культуру, навички самостійності і творчого мислення, вміння слухати, проводити самооцінку, взаимооценке діяльності.
Виховувати впевненість у собі при презентації своїх знань, умінь, навичок.
1. Організаційний момент.
На уроках фізики ви вивчали тему «Послідовне і паралельне з'єднання провідників». Сьогоднішній урок присвячений повторення раніше вивчених знань і вирішення завдань з вивченої теми.
І закріплювати ваші знання і вміння ми будемо через рішення задач різних типів.
А для успішного вирішення завдань необхідно добре знання теорії, трохи кмітливості і проста арифметика. Домашнє завдання ви отримаєте в процесі уроку.
В кінці уроку кожен з вас оцінить власну діяльність на уроці і виставить оцінку за свою роботу. Ваші самооцінки будуть виставлені в журнал і ви доведіть її справедливість при вирішенні завдань контрольної роботи.
2. Повторення раніше вивченого матеріалу:
А) На інтерактивній дошці виведені дві схеми. Прочитайте їх.
![Змішане з'єднання провідників »(провідників) Змішане з'єднання провідників »](https://images-on-off.com/images/137/smeshannoesoedinenieprovodnikov-60c7f20a.jpg)
Нижче за шторкою - опис цих схем. Необхідно поєднати стрілками закони послідовного і паралельного з'єднань.
Б) Знайдіть помилку і поясніть.
![Змішане з'єднання провідників »(опір ділянки кола з'єднанні) Змішане з'єднання провідників »](https://images-on-off.com/images/137/smeshannoesoedinenieprovodnikov-feb6ee1c.jpg)
3. Вирішимо задачу поетапно:
На інтерактивну дошку виведена схема. Учням пропонується прочитати її і вирішити разом з учителем, поетапно повторюючи закони з'єднання провідників. Рішення завдання заховано шторкою і поступово відкривається.
4. Самостійна робота учнів:
Завдання виведені за рівнями на інтерактивній дошці. Пропонується учням вибрати свій рівень і вирішити задачу. Потім перевірити рішення по дошці (рішення заховано за шторкою).
Проведемо, використовуючи фізичний диктант. На інтерактивній дошці представлені пропозиції. Учням пропонується заповнити пропуски.
6. Домашнє завдання:
Повторити формули послідовного і паралельного з'єднання провідників. Вирішити завдання, попередньо учителем підготовлені і роздруковані.
1. Визначте опір ділянки кола, при з'єднанні в точках В і Д, якщо R1 = R2 = R3 = R4 = 2 Ом
![Змішане з'єднання провідників »(змішане) Змішане з'єднання провідників »](https://images-on-off.com/images/137/smeshannoesoedinenieprovodnikov-5f511e87.png)
Чи зміниться опір ділянки кола при з'єднанні в точках А і С?
Чотири однакові лампи опором 15 Ом кожна з'єднані так, як показано на малюнку, і, підключені до джерела постійної напруги 20 В. Як зміниться розжарення кожної з ламп, якщо лампа 4 перегорить?
![Змішане з'єднання провідників »(дошці) Змішане з'єднання провідників »](https://images-on-off.com/images/137/smeshannoesoedinenieprovodnikov-582293cb.png)
Додаткове завдання (роздрукована окремо) - вибирається за бажанням учнями:
Опір кожного резистора по 2 Ом. Питання сформулюйте самі і вирішіть задачу.
Схожі документи:
і паралельному з'єднай провідників; Навчити вирішувати завдання на смешанноесоедіненіепроводніков; Навчити учнів. ) - Яке соедіненіепроводніков називається послідовним? (З'єднання при якому кінець першого провідника з'єднується з початком.
Практична робота №10 Дослідження смешанногосоедіненіяпроводніков Підготовча частина. Для виконання роботи. 2 На рис 10.3 зображена схема соедіненіяпроводніков А. Резистори і включені послідовно. Б. Резистори і включені.
Соедіненіепроводніков. Закон Ома для повного кола. Електрорушійна сила. Д / з: 8.6; п.8.7; п.8.9 [1] 1. Соедіненіепроводніков. 1.1 Послідовне - з'єднання. з'єднанні. I = 3.3 Смешанноесоедіненіе. Закон Ома для всього ланцюга при смешанномсоедіненіі.
Розбиратися в схемах, що містять смешанноесоедіненіепроводніков. 25. Застосовувати закономірності послідовного і паралельного соедіненіяпроводніков до смешанномусоедіненію. міститься в схемах.