Блаженний Сімон юр'євецькі, христа ради юродивий

Короткий житіє блаженного Симона, юр'євецькі чудотворця

Блаженний Симон юр'євецькі народився в селі Братському Костромської губернії. З юнацьких років, залишивши рідну домівку, пішов в дрімучі ліси біля села Елнаті і прийняв на себе подвиг юродства Христа ради.

Коли елнатскіе селяни, знайшовши його в лісі, привели в село, святий почав ходити по домівках жителів, допомагаючи їм у виконанні найважчих робіт, а плату не брав.

Взимку і влітку святий ходив босий, в одній лляної сорочки, так що шкіра його почорніла і від поста висохла. Нерозумні люди нерідко били його, але блаженний лагідно переносив всі образи і глузування. Проживши в Елнаті 15 років, святий переселився в м Юр'евец-Поволзький. Тут улюбленим місцем його перебування стали церковні паперті, де він підносив гарячі молитви до Господа.

За подвиг самозречення блаженний Симон отримав від Господа дари передбачення і чудотворення. Так, за його молитвами затих сильна пожежа в місті, зцілився священик Олімпій, врятувався від затоплення в Волзі якийсь городянин Йосип.

Перед своєю смертю блаженний прийшов в будинок воєводи Феодора Петелина, який, не знаючи подвигів святого, в пориві гніву наказав побити його. Тут св. Симон тяжко захворів. Причастившись перед смертю Святих Христових Тайн, блаженний мирно спочив 4 листопада 1584 р

Повний житіє блаженного Симона, юр'євецькі чудотворця

Блаженний Симон юр'євецькі народився в селі Братському Костромської області в благочестивій родині селян Родіона і Марії Шитов. У Святому Хрещенні він був названий Симоном в честь святого апостола Симона Зилота (пам'ять 10/23 травня). З юнацьких років Симон прийняв на себе особливий подвиг юродства Христа ради і пішов з рідного дому в дрімучі ліси, біля села Елнаті.

Одного разу елнатскіе селяни побачили в лісі людини, виснаженого, в одній сорочці, босого, який назвав їм тільки своє ім'я - Симон, про нього повідомили місцевому священику Йосипу, і той узяв блаженного в свій будинок.

Святий Симон почав ходити по домівках елнатскіх жителів і допомагав їм у виконанні найважчих робіт, але плату не брав. Незважаючи на постійні праці, він частина дня і ночі щиро молився, виснажував своє тіло постом і любив відвідувати храм Божий. Взимку і влітку він ходив тільки в лляної сорочки і босим, ​​так що шкіра його почорніла, і спав на голій підлозі. Нерозумні люди нерідко жорстоко били його. Блаженний лагідно переносив всі образи і глузування і не платив злом за зло, але молився за кривдників, а себе постійно докоряв і називав «дурнем» і «неситою гортанню». 15 років жив в Елнаті блаженний Симон, а потім перейшов в місто Юр'євець-Поволзький. Улюбленим місцем перебування його там були церковні паперті, де він підносив гарячі молитви Богу. Особливо часто святий приходив в Богоявленський монастир, де на паперті щиро молився перед іконою Пресвятої Богородиці.

Подвиг повного самозречення, який очистив душу його, був угодний Богу, і він ще за життя отримав дар прозріння: багато передбачав і пророкував майбутнє на славу Божу для лікування недуг і морального виправлення ближніх.

Незадовго до своєї смерті блаженний зайшов в будинок воєводи Феодора Петелина. Той, не знаючи подвигів святого, роздратований поведінкою Симона, в пориві гніву наказав слугам побити святого і кинути в підвал. Блаженний тяжко захворів. Відчуваючи швидкий відхід з життя земного в життя вічне, блаженний Симон закликав священика, висповідався, долучився Святих Таїн і зрадив Господа душу свою 4 листопада 1584 року (за іншими джерелами - в 1586 році).

Воєвода розкаявся в своєму гріхів. Все місто зібрався на поховання святого. Тіло його було поховане на території Богоявленського монастиря. У 1619 році над могилою блаженного була побудована церква в ім'я Пресвятої Богородиці Одигітрії. В 1635 ігумен Богоявленського монастиря Діонісій доносив патріарху Иоасафу про зцілення біля мощей блаженного Симона. Патріарх благословив написати ікону блаженного і здійснювати йому службу по загальній Минее. У 1666 році блаженному Симону, юр'євецькі чудотворцеві, складена особлива служба. Дні його пам'яті - 4/17 листопада і 10/23 травня.

Див. Також: "Преставлення блаженного Симона юр'євецькі" у викладі свт. Димитрія Ростовського.

Тропар блаженного Симона, Христа ради Юродивого, юр'євецькі