Конспект уроку по з на тему - зображення характеру тварини

Вид уроку: урок-практикум.

Мета уроку: познайомити учнів з технікою "Суха кисть", розширюючи та збагачуючи словниковий запас дітей; розвивати фантазію і активні форми уяви учнів, що сприяють кращому пізнанню навколишнього світу, саморозкриття і самовдосконалення особистості; формування навичок роботи з художніми матеріалами.

Для вчителя: мультимедійний проектор, екран, комп'ютер, магнітофон.

Для учнів. гуаш, альбом, жорсткі кисті.

Зоровий ряд.
  • Фотографії домашніх тварин.
  • Приклади робіт учнів.
  • Слайдовая презентація в PowerPoint.

Музичний ряд: К. Сен-Санс. Карнавал тварин.

I. Організаційний момент.

Підготовка учнів до уроку.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Вступне слово вчителя, що супроводжує бесідою з учнями.

Добридень! Добрий день. У багатьох з вас вдома живуть домашні тварини, і сьогодні ви принесли їх фотографії. Давайте подивимося на них. Скажіть, будь ласка, а які вони? (Діти відповідають)

Так, вони всі різні: у кого собака, у кого-то кішка, є хом'ячки, пацюки, кого-то звуть Васька, кого-то Кеша Ми всі їх любимо, для нас вони найкращі, але

поговоримо ми сьогодні тільки про одних тварин. А ось про які, ми це дізнаємося, отгадав загадку:

Цей звір живе лише вдома.
З ці звіром все знайомі.
У нього вуса як спиці.
Він, мугикаючи, пісня співає.
Тільки миша його боїться.
Вгадали? Це -.

Так, правильно - це кіт. Ми сьогодні з вами здійснимо подорож в незвичайну країну "Мурляндію", де познайомимося з жителями цієї країни - кішками.

Це одні з найулюбленіших домашніх тварин. Скажіть, а у кого вдома живуть кішки? А як їх звати? А яким вони кольором? (Діти відповідають)

Коли приходять холоду,
Страшенно любить кішка
Прилягти у жаркого вогню
Подалі від віконця.
Вона лежить, прикривши очі,
Нявкає, позіхає,
І полум'я яскраве в печі
Їй тихо підспівує.
А я на старий тюфячок
Приліг, статут трошки,
Читаю книжку і дивлюся
На полум'я і на кішку.

Уолтер де ла Мер (пров. В.Лунін)

Правильно, вони всі різні за кольором, за характером. Якась хитра, спокійна, весела, зла і т.д.

А який характер у ваших кішок? (Діти відповідають)

Дуже багато художників в своїй творчості звертаються до зображення котів. При цьому вони їх малюють по-різному. Але видно, з якою любов'ю, ніжністю вони зображують цих пухнастих домашніх тварин.

Ми сьогодні будемо малювати котів для того, щоб в нашій країні "Мурляндія" було багато жителів. У всіх у вас вони будуть різні і за кольором, і за розмірами. У кого-то вона буде лежати, у кого - сидіти, але головне вони будуть різні за характером: веселі, добрі, злі, ледачі, ласкаві, стрімкі, і т.д. А як же можна передати характер тварини? (Діти відповідають). Правильно, через рух і форму тіла, стрімкого і гнучкого, громіздкого й незграбного, витонченого або могутнього. Через пропорції: розмір голови - велика чи маленька, довгі або короткі лапи, великі чи маленькі очі. Через виразні деталі: кошлату або гладку шерсть, форму вух, кігтів, вусів і т.д.

Але перш, ніж ми приступимо до виконання роботи, познайомимося з методом "Суха кисть". За допомогою цього методу всі наші улюбленці будуть пухнастими і м'якими.

Суха кисть - універсальна техніка, щось між живописом і графікою, робота виконуватися жорсткими кистями, якими наносять на папір більше фарби, ніж води.

Для роботи в техніці суха кисть нам знадобиться:
  • кисті (досить жорсткі різних розмірів),
  • аркуш паперу,
  • трохи фарби,
  • палітра або аркуш паперу.

2. Пояснення вчителя, що супроводжує показом зображення на дошці.

Малюємо на папері ледве помітні контури олівцем, лінії повинні бути досить тонкими, тому що шар фарби досить прозорий і жирні лінії можуть через нього просвічувати. На цьому етапі намагаємося не користуватися гумкою, тому що при нанесенні (втирании) фарби можуть утворитися грудочки.

Коли схоплені загальні пропорції, починаємо малювати фарбами.

Набираємо потрібний колір. Головне, щоб кисть була практично суха. Якщо на кисті залишилося занадто мало фарби - можна процес повторити кілька разів. Якщо фарби занадто багато, вона може зіпсувати всю роботу. Наносимо на кисть трохи фарби і пензлем проводимо кілька разів по палітрі (можна використовувати папір), щоб фарба рівномірно розташувалася по ворсу пензля. А потім переходимо до малюнка, невеликими штрихами наносимо фарбу. Поступово, як би втираючи фарбу в папір (але без сильного натиску) набирайте тон, переходячи від загального до опрацювання більш дрібних деталей.

III.Самостоятельная практична робота (під музику).

Приступайте до роботи. Бажаю вам успішно виконати роботу.

Виставка і обговорення робіт. Виставляння оцінок, при цьому враховується думка учнів.

V. Рефлексія.
  • Вам сподобалося на сьогоднішньому уроці?
  • З яким методом ми сьогодні познайомилися?
  • Що є головним при роботі з цим методом?
  • А що ще можна намалювати, використовуючи метод "Суха кисть"?

І урок мені хочеться завершити віршем НовелиМатвєєвої "Вона вміє перетворюватися"

Дивись!
смугаста кішка
На тумбі сидить, як матрьошка!
Але зістрибне - і ходить, як щука,
Розсердиться - прямо гадюка!
Згорнеться - здасться шапкою,
Розтягнеться - виглядає ганчіркою ...
Схожа на всіх потроху.
А зрідка - навіть ... на кішку!
Ймовірно, найважче
Перетворитися на себе самого.

Схожі статті