План-конспект уроку з читання (3 клас) по темі валентина Осєєва - "чому quot, скачати

Урок літературного читання в 3 класі.

Тема: В.А.Осеева «Чому». (Сл № 1)

Цілі: - познайомити дітей з твором В.Осеевой «Чому»;

- дати уявлення про те, що кожна деталь в художньому творі має свій сенс і допомагає зрозуміти весь твір;

- показати, що в центрі самого твору - людина. Навчити розбиратися в тому, як письменниця зображує людину, як відкриває нам те, що приховано від очей: думки і почуття персонажів, риси їхнього характеру;

- навчити дітей відшукувати в творі глибинний сенс - підтекст;

- розвивати зв'язне мовлення, логічне і критичне мислення, сприяти до вдумливого читання літературного твору;

- виховувати у дітей позитивні якості характеру: чесність, справедливість.

I. Організаційний момент.

Чому сьогодні сніг все укрив навколо?

Чому місяць зникла рано вранці раптом?

Чому завжди з посмішкою в школу ми йдемо?

Чому друзів в дорозі за руку беремо?

- як ви думаєте, як буде починатися питання, на який ми будемо шукати сьогодні відповідь?

- про це ми поговоримо трохи пізніше.

II. Перевірка дом.задан.

- «Озвучити» будь-яку з картинок (розповідь Н. Н. Носова «Огірки»)

III.Сообщеніе теми уроку.

1.Знакомство з письменницею В.А.Осеевой.

- які твори В.Осеевой ви знаєте? ( «Васьок Трубачов і його товариші», «Сині листя», «Чарівне слово», «На ковзанці», «Три товариші» і ін.)

- творчість В.А.Осеевой перейнято величезним бажанням навчити дітей розрізняти добро і зло в своєму серці. Її твори допомагають побачити, що такі хвороби душі як егоїзм, жадібність, злість і зрада отруюють життя більше, ніж зовнішні неприємності.

IV. Робота над твором В.Осеевой «Чому».

А) черепки, долітає, прочинені, підвівся, засмучений, забарабанили.

Б) с. 120 підручник.

2. Знайомство з текстом (читання вчителем і добре читають учнями).

Дружно за руки візьмемося

І один одному посміхнемося.

Разом стрибнемо і сядемо,

Станьмо рівно, знову сядемо.

Щоб випадково не відстати, одного треба допомагати.

3.Ответи на питання.

- що сталося в їдальні?

- зізнався герой в скоєному?

- як мама покарала Буму?

4. Порівняння уривків тексту.

- А тепер порівняємо цей уривок з текстом з оповідання. Що я змінила або пропустила?

Тихенько сповз - встав.

- Але ж зрозуміло! Спробуємо зобразити як головний герой «встав» зі стільця (показує один учень)

- а тепер, як він тихенько сповз (показує інший)

- є різниця? Яка?

- який можна зробити висновок?

(Заміна лексичного значення слова відіграє важливу роль).

- пропустила слова: (коліна у мене затремтіли, мова заплітався)

(Допомагають оцінити стан хлопчика)

- чи не поставила три крапки: «Це ... Це ... Бум!»

- ну і що, подумаєш якісь точки! Чому вони важливі?

-ось ми і довели, якою важливою в творі може виявитися одне лише слово.

5.Работа в парах. (Кластер)

У підтвердженні цієї думки я пропоную вам наступне завдання.

Перед вами незаповнений кластер, ключовим словом якого є слово ПРИРОДА.

Працюючи з текстом в підручнику, заповнимо відсутні ланки кластера.

-- З чим пов'язана така настрій природи? (Настрій хлопчика)

- як ви думаєте, що ми зобразили на аркуші паперу? (Настрій або душу героя).

- а тепер в підручнику знайдіть і прочитайте епізод визнання хлопчика.

( «..Мама, це я розбив чашку).

- звертаючись знову до фарб, давайте спробуємо припустити, який тепер стала душа хлопчика в цей момент визнання?

- що живе в душі нашого героя? Відгадавши ключове слово сінквейна, ми відповімо на це питання.

3.Мучает, спонукає, підносить.

4.Стид НЕ дим, а очі їсть.

- Молодці! Саме совість, яка живе в серці кожної людини, показує, як правильно жити і як правильно чинити. Кожна людина має право на помилку, головне, вміти вчасно знайти правильне рішення, виправити її.

7.Виборочное читання. Складання питань.

- в яких випадках ставлять запитання «Чому»

(Коли хочуть з'ясувати причину) - чому розповідь називається «Чому?»

- знайдіть епізоди в тексті, які викликають у нас однозначні і проблемні питання, що починаються зі слів «чому». (Сл. №6)

Схожі статті