Мета. активізація ініціативи і творчих здібностей підлітків через ігрові моменти; розширення загального кругозору; прилучення до музичного мистецтва.
Завдання: розвиток музичної пам'яті, образного мислення, моторики рук, почуття колективізму.
Технічне оснащення:- Музичний центр "КАРАОКЕ", мікрофони
- телевізор
- фортепіано
Реквізит: жетони, призи для учасників.
хід заняття
Ведучий 2: - Добрий день!
- Сьогодні всі земні звуки
У нас в єдиний хор злилися
- І місце немає нудьги і нудьгу
Адже музика все наше життя!
Ведучий 1: - А що таке музика?
Ведучий 2: - Давні філософи стверджували, що музика це найбільша сила. Вона може змусити людину любити і ненавидіти, вбивати і прощати. Музика піднімає почуття любові до всього. І немає на світі людей абсолютно байдужих до музики.
Ведучий 1: - Як багато написано красивих мелодій, всі вони складаються з семи нот. А ви знаєте що це за ноти? (До, ре, мі, фа, соль, ля, сі).
Ведучий 2: - І сьогодні ми з вами пограємо в гру, яка називається "Музичний калейдоскоп".
Ведучий 1: - Але для початку нам з вами потрібно створити команди.
Хлопці, які правильно відповіли на питання, виходять до провідних.
Ведучий 1: - Капітани у нас є. Залишилося тільки набрати команди. (Капітани по черзі набирають команди з інших хлопців, що сидять в залі)
Ведучий 2: - Ну, ось, команди у нас є і так як ні одна пісня не обходиться без назви, так і у нас кожна команда повинна придумати назву, але пам'ятайте, що вона має бути якось пов'язане з музикою (придумують назви) .
Ведучий 1: - Чудові назви у нас вийшли, і тепер можна сміливо переходити до конкурсів.
Ведучий 2: кожен конкурс ховається ось за цими нотами, які розташовані на нотному стані (показує на нотний стан)
Ведучий 1: яка ж команда буде першою обирати ноту?
Ведучий 2: - А це ми дізнаємося з допомогою кубика. Ви зараз по черзі будете його кидати і у кого випаде найбільше число, та команда і буде вибирати першу ноту. (Командири кидають кубик, вибирають, хто буде перший вибирати ноту).
Ведучий 1: - Конкурс "відгадай ребус". Ваше завдання відгадати ці ребуси якомога швидше, чия ця команда це зробить швидше, та й отримує жетон (додаток N 1).
Ведучий 2: - Під цією нотою "Зоряна вікторина". Зараз я буду задавати
вам питання і пропонувати три варіанти відповіді про творчість відомих виконавців. Вам потрібно вибрати правильний варіант і підняти картку. (Додаток N 2)
- Ведучий 1: Під цією нотою "Мозаїка". Зараз я вам роздам конверти, в яких знаходяться розрізані на частини фотографії зірок. Вам необхідно зібрати фотопортрет і визначити, хто зображений на ньому. (Проходить конкурс, переможцям жетон).
5-ий конкурс "Сіль".
Ведучий 1: - Наступний конкурс "Збери рядок". Вам видаються картки, на яких написані слова пісні. Ваше завдання поставити слова в правильному порядку, дізнатися, що це за пісня і проспівати уривок пісні.
Ведучий 2: - Конкурс капітанів називається "Музичний стільчик", запрошуємо капітанів на сцену. Тут стоять 3 стільця, а вас четверо. Поки буде звучати музика, ви повинні бігати навколо цих стільців, а як тільки вона закінчиться, кожен повинен сісти на стілець. Кому стільця не вистачило, той вибуває з гри, інші продовжують змагання.
Ведучий 1: - "Алло, ми шукаємо таланти". Тут ви зможете продемонструвати артистичність і свої вокальні дані, а яку пісню ви будете виконувати ми дізнаємося за допомогою цих карток (на картках написані номери досить відомих пісень з каталогу "Караоке") мета заспівати пісню всією командою. Чия команда краще і емоційний її виконає, та й отримує жетон
Ведучий 2: - Дуже добре! Ви все чудово впоралися з конкурсами. Настала сама урочиста хвилина, підрахуйте жетони. Команда, яка набрала найбільшу кількість жетонів є найбільш музичної і отримує приз.