Марина Муравйова
Конспект комплексного заняття «Меблі. «Килим»
Конспект НСД "Меблі. Малювання на тему" Килим ".
Інтеграція освітніх областей: "Пізнання", "Художня творчість", "Комунікація".
Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна, пізнавально-дослідницька.
Цілі: вправляти у вживанні займенників мій, моя, а також іменників у множині; познайомити з назвами предметів меблів і їх складовими частинами; вчити порівнювати окремі предмети меблів, описувати їх; вчити малювати фарбами, підбирати колір, дотримуватися співвідношення розмірів різних деталей.
Матеріали та обладнання: картинки із зображенням предметів меблів, іграшкові меблі, аркуші паперу, фарби, пензлики, баночки для води.
1. Організаційний момент.
Вихователь. Відгадайте загадки.
Під кришей- чотири ніжки,
А на крише- суп та ложки. (Стіл).
Варто Антошка на чотирьох ніжках. (Стілець).
Я зручний, дуже м'який, вам не важко вгадати, -
Люблять бабусі і внуки посидіти і полежати. (Диван).
З ногами. а без рук, з боками, а без ребер,
З сидінням, а без живота, зі спиною, але без голови. (Крісло).
2. Розгляд картинок.
Вихователь показує дітям картинки із зображенням меблів і просить назвати кожен предмет.
Вихователь розкладає картинки із зображенням меблів. Діти закривають очі, а вихователь прибирає 1-2 картинки. Діти кажуть, будь картинок не стало.
![Конспект комплексного заняття «меблі (заняття) Конспект комплексного заняття «меблі](https://images-on-off.com/images/128/konspektkompleksnogozanyatiyamebel-11e50ea6.jpg)
Вихователь показує картинку, на якій один предмет, і називає його. Потім показує картинку, на якій кілька предметів, і називає їх. Діти повторюють хором назву предмета в єдиному й у множині (стул- стільці); потім педагог кидає м'яч дитині і називає предмет в однині, а дитина називає предмет у множині і кидає м'яч назад.
Якщо стілець з дерева, він (який). (Дерев'яний).
Якщо ліжко з металу, вона (яка). (Металева).
Якщо стілець з пластмаси, він (який). (Пластмасовий).
Якщо крісло зі шкіри, то воно (яке). (Шкіряне).
4. Ознайомлення з частинами, з яких складається предмет.
Вихователь показує частини іграшкових меблів, а діти називають їх: у стула- сидіння, ніжки; у стола- кришка, ніжки; у дивана- спинка, сидіння, підлокітники, ніжки.
Потім діти самостійно показують у стула- сидіння; у крісла-підлокітники; у стола- кришку.
Вихователь виставляє картинки з предметами меблів, серед яких є зайва, діти визначають цей зайвий предмет.
![Конспект комплексного заняття «меблі (навчання) Конспект комплексного заняття «меблі](https://images-on-off.com/images/128/konspektkompleksnogozanyatiyamebel-94acbf39.jpg)
Вгору рука і вниз рука.
Потягнули їх злегка.
Швидко поміняли руки!
Нам сьогодні не до нудьги.
Присідання з ударами:
Вниз бавовна і вгору бавовна.
Ноги, руки розминаємо,
Точно знаем- буде пуття!
Крутім- вертимо головою,
Розминаємо шию. Стій!
Вихователь розставляє на столі іграшкову лялькові меблі і зауважує, що не вистачає килима, потім показує зразки візерунків для килима. Діти на прямокутних листочках малюють фарбами візерунок за задумом.
![Конспект комплексного заняття «меблі (дитячі вироби) Конспект комплексного заняття «меблі](https://images-on-off.com/images/128/konspektkompleksnogozanyatiyamebel-092485b4.jpg)
![Конспект комплексного заняття «меблі (заняття) Конспект комплексного заняття «меблі](https://images-on-off.com/images/128/konspektkompleksnogozanyatiyamebel-158469c5.jpg)
Діти розкладають свої малюнки на столі і порівнюють візерунки.
![Конспект комплексного заняття «меблі (комплексного) Конспект комплексного заняття «меблі](https://images-on-off.com/images/128/konspektkompleksnogozanyatiyamebel-e3472cec.jpg)
![Конспект комплексного заняття «меблі (меблі) Конспект комплексного заняття «меблі](https://images-on-off.com/images/128/konspektkompleksnogozanyatiyamebel-975838b3.jpg)
Зразок оформлення конспекту НСД Працюючи з педагогами дитячого садка на практиці зіткнулася з проблемою при оформленні конспекту безпосередньо організованою освітньої.
Тематичне планування з формування інтересу до народної творчості у дітей старшого дошкільного віку Комплексно-тематичне планування з формування інтересу до народної творчості у дітей старшого дошкільного віку засобами театралізації.