Ольга Жівітченко
Все про воду. заняття
ВОСПИТАТЕЛЬ - ЖІВІТЧЕНКО ОЛЬГА ВАСИЛІВНА
Мета. познайомити з тим в якому вигляді вода існує в природі, з різними явищами (сніг, іній, лід, пар і т. д.) і станом води в навколишнє середовище; привернути увагу до дбайливого і правильного ставлення до рідної природи.
Освітні завдання - познайомити дітей з властивостями води (без кольору, без запаху і т. Д.).
Удосконалювати знання дітей про значення води в житті людини, рослин, тварин.
Виховні завдання - прищеплювати дбайливе ставлення до води; вчити відстоювати власну думку, доводити свою правоту.
Розвиваючі завдання - активізувати і збагачувати словник дітей іменниками, прикметниками, дієсловами по темі занять.
Хід заняття.
-Увагу увагу! Запрошуємо всіх бажаючих Чорного моря на лайнері «Надія». Бажаємо Вам приємного відпочинку!
Діти заходять на лайнер, їх зустрічає капітан:
-Хлопці, сьогодні ми зробимо прогулянку по Чорному морю, ви знаєте? (Океан, річка, ставок, озеро, струмок, джерело).
-А чи можна на такому величезному кораблі здійснити подорож по річці? (Річки неглибокі, у них близько берега, корабель відразу сяде на мілину).
-Хлопці, я пропоную вам подивитися на глобус і сказати якого кольору на ньому більше? (Блакитного).
-А що це означає? (На нашій планеті багато води).
-Ми далеко відпливли від берега і тепер я вам перед] зачерпнути воду. Спробуйте її. Яка вона на смак? (Солона).
- А ще вона якась (прозора, чиста).
- Правильно, зараз на морі штиль, море спокійне, гладке. А Коли вода каламутна і брудна? (Коли на морі шторм).
- А та вода, яку ми п'ємо кожен день, вона яка? (Без смаку, без запаху, прозора).
Стюард приносить на таці кілька склянок з водою. Капітан бере три склянки і пропонує спробувати воду.
- Яка вода на смак? (Солона, солодка, кисла).
- Вона має запах? (Ні)
- А якщо в воду додати сік апельсина, давайте понюхаємо, що змінилося? (З'явився запах).
- Хлопці, а в цій склянці яка вода? (Каламутна, брудна, таку воду пити не можна).
Стюард приносить склянки з мінеральною водою і пропонує її випити. капітан:
-Яка це вода? (Мінеральна, корисна для організму).
-На нашому лайнері є басейн. Хочете в ньому поплавати?
Психогимнастика «Купання в басейні».
-Вода вас заспокоїла, ви отримали задоволення, сповнені сил і енергії.
-Ви бачите різнокольорові кубики льоду. А адже це теж, що. (Вода) -А чому лід різнокольоровий? (В воду додали різнокольорову фарбу).
-А коли вода перетворюється в лід? (Коли вона замерзає).
-А зараз ми лід перетворимо в воду. Візьміть по шматочку льоду в долоньки, потримайте. Що відбувається? (Лід тане)
-Чому? (Наші руки теплі, а лід холодний, тому він тане).
-Ми побачили, що вода різна. Чи можна її назвати чарівною? Зараз ми ще раз переконаємося в цьому.
- Без води неможливе життя на землі. А чи знаєте ви, що людина без їжі може прожити більше 30 днів, а без води всього 4 дні. То яку ж користь приносить вода? (Її п'ють люди, тварини, рослини, готують їжу, в ній миються, купаються, стирають).
- Ви правильно сказали, що рослинам теж потрібна вода і зараз ми в цьому переконаємося.
Капітан показує квасоля і горох. Квасоля попередньо покласти на блюдце в намочену ватку, постійно підтримуючи вологу, а горох покласти на блюдце в суху вату і не змочувати.
-Якою горошині з'явився паросток? Чому?
-А тепер давайте подивимося як харчується рослина водою. Для цього візьмемо гілку бальзаміну і опустимо в стакан з пофарбованої водою. Подивіться, стебло убрався. Кольорова вода допомогла нам побачити як харчується рослина. А якщо рослина не буде харчуватися водою, то що станеться? (Рослина зів'яне, загине).
- Всім живим організмам потрібна не тільки вода. Зараз подивіться на картки і спробуйте прочитати по ним, що необхідно ще для життя на землі?
Всім дітям лунають модулі, з зображенням символів тепла, світла, місця проживання, крапельок води.
Рекомендації по організації дітей на прогулянці РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДІТЕЙ НА ПРОГУЛКЕ 1. Організувати з дітьми спостереження за сезонними явищами. Вчити дітей спостерігати за явищами.
Екскурсія в музей води Екскурсія в музей води ВОСПИТАТЕЛЬ - ЖІВІТЧЕНКО ОЛЬГА ВАСИЛІВНА Мета: познайомити з тим, в якому вигляді вода існує в природі, з різними.